Füssen, Almanya

Avrupa

Füssen

Romantik Yol'un Resmedilmeye Değer Sonu

Almanya'nın en güzel yerini arıyorsanız, onu bulmuş olabilirsiniz. Alpler'in eteklerinde ve Romantik Yol'un sonunda konumlanan bir düzine resmedilmeye değer kasaba bulunuyor. Bu yolun sonunda aynı zamanda ünlü olan bir başka yapı, Neuschwanstein Kalesi de bulunuyor. Burası çoğu insanın ilgisi çekebiliyor. Ayrıca bu şirin şehrin kendine has bir düzeni var.

Ortaçağ'dan kalma eski şehir, arnavut kaldırımları, renkli mimarisi, büyük kahve dükkanları, fırınları, restoranları ve mağazaları ile romantik bir peri masalı gibi görünüyor. Kalesi, çeşmeleri ve kiliselerini de keşfetmek için yarım gününüzü ayırabilirsiniz. Günün geri kalanını çok güzel bir alanda yürüyüş, bisiklet veya diğer aktiviteler ayırarak değerlendirebilirsiniz.

Füssen'e oldukça yakın olan Neuschwanstein ve Hohenschwangau Kaleleri çocukların prens ve prenses olarak çizeceği tarzda yerler. Füssen'den Neuschwanstein Kalesi'ne araba ile birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Kaleyi gezmek için turlar mevcut. Ama insanlar genelde en güzel görüntüyü Mary Köprüsü'nde yakalıyorlar. Marien Brücke (Mary Köprüsü) de Füssen'in en popüler yerlerinden birisi. Köprüye adım atınca kalenin en güzel ve nefes kesen görüntüsünün burada olduğunu anlayacaksınız. ('nefes kesen' derken ne kadar haklı olduğumuzu anlayacaksınız, bize güvenin!) Bu alan, ayrıca görülmesi gereken diğer yapıları da içerisinde barındırıyor. Bunlar; 45 dakikalık mesafede bulunan ve Avusturya'nın dışında yer alan Schloss Linderhof. Özellikle kış aylarında sarayın çevresindeki manzara görülmeye değer bir yer.


Anahtar Bilgiler
  • Füssen, Almanya'nın Bavyera Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 14,152.
  • Rakımı 799 metre.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı MUC (Franz Josef Strauss, Münih).
  • Para birimi Euro (EUR).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...