Esperance, Avustralya

Okyanusya

Esperance

Plajlar Esperance (Fransızca "umut")

Batı Avustralya'nın Güney Okyanus Kıyısı'nda bulunan küçük bir kasabadır. Perth'ten 7 saat yani yaklaşık 720 km uzaklıkta bulunur. Toplam nüfusu mütevazi, 10,000 kişiden oluşuyor. Perth şehrinde yaşayanlar bile bu şehir için bu kadar yolu gözü alıyorlar. Eminiz ki siz de bu yerin ziyaret edilmeye değer olduğunu anlıyorsunuz.

Peki, Esperance'ın bu kadar rağbet gören bir yer olmasını sağlayan nedir? Biraz klişe olacak ama plajları. -Esperance, Bay Adaları'yla karşı karşıyadır- Burada kum öyle beyazdır ki, güneşli bir günde güneş gözlüğünüz olmadan etrafa bakmaktan çekineceksiniz. Burada gününüzü yüzme, dalma ve sörf yaparak geçirebilirsiniz. Twilight Beach ya da Lucky Bay iyi bilinen koylarından bazıları. Ancak bu göz alabildiğine hoş ve davetkar koylarda boş yer bulmak için biraz efor sarf etmeniz gerekiyor.

Şehrin biraz dışında bulunan Pembe Göl ve Esperance Müzesi görmeniz gereken yerlerden. Ayrıca Cape Le Grande Ulusal Parkı'nı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin etrafında bulunan 4 farklı park sayesinde ise gününüzü doldurabilirsiniz. Küçük bir kasaba hissiyatı uyandıran ve başta spesifik özelliği olmayan bu şehrimiz ihtiyacınız olan her şeye (dükkanlar, restoranlar) sahip.


Anahtar Bilgiler
  • Esperance, Avustralya'nın Batı Avustralya Bölgesi'nde yer alıyor
  • Nüfusu 9,919.
  • Rakım 8 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı EPR (Esperance, Esperance)
  • Konuşulan dil ingilizce, seviyesi ise yüksek.
  • Para birimi Avustralya Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...