El Paso, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

El Paso

Sınır bölgesi dünyanın bu kısmındaki devletleri düz coğrafi sınırlarla ayırmak, hatta ulusal sınırları bile ayırmak, eğer Amerikan vatandaşı değilseniz şaşkınlık yaratabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletindeki El Paso, ülkenin batısındaki Meksika-Amerika sınırını tüm pasifik yolu boyunca düz bir çizgide oluşturuyor.

El Paso'nun biraz doğusundaki sınır düzensiz bir haldedir. El Paso, Meksika'nın Ciudad Juarez şehri ile buranın Rio Grande ile birleştiği sınırla karşı karşıya. Amerikalılar buraya sınırı serbestçe geçerek gelebilir. Bu durum ilk zamanlarda, insanları bu şehre çeken şeylerden biriydi. Ancak son yıllarda, Meksika'da uyuşturucuyla alakalı suçların artmasıyla, şehre olan ilgi azaldı. Diğer taraftan gelen turistlerin sınırı geçebilmeleri için, pasaport ve vize almaları şart.

Şehir, Franklin Dağları tarafından kesilen iki parçadan oluşur. Etrafındaki kurak manzara, şehir için bir cazibe etkisi göstermektedir. Örneğin, Hueco Tanks Eyalet Parkı ve Guadalupe Dağları Milli Parkı, yakınlardaki antik deniz resifi fosili özelliği gösterir. Aynı zamanda şehrin yakınındaki Wyler Aerial Tramvay hattını kullanarak muazzam manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. El Paso'nun şehir merkezinde, Amerika ile Meksika'nın mutlu birlikteliğini hissedeceksiniz.

Burada birçok insan iki dili de biliyor. Kültürel açıdan, El Paso Sanat Müzesi ve Chihuahuan Çöl Bahçeleri ve Magoffin Home Eyalet Tarihi Alanı sizin bu yöndeki isteklerinize karşılık verecek. Fort Bliss Müzesi, özellikle gidip görmeniz gereken müzelerin başında geliyor. Hayvanat Bahçesi ve Plaza Tiyatrosu da gezilecek yerlerden bazıları. Alışveriş yerleri ve gece hayatı (özellikle Cincinnati Eğlence Alanı) oldukça iyi ve çeşitlidir. Açıkçası Meksika'ya has yiyeceklerden, steakhouse'lara, Tex Mex ve düşünebileceğiniz diğer bütün mutfaklara kadar sunulan yemek seçenekleri açısından da oldukça şımartılacaksınız.

Not: El Paso, gelişmiş uluslararası bağlantısıyla ABD seyahatine başlamanız için iyi bir başlangıç noktası.


Anahtar Bilgiler
  • El Paso, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Teksas Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 674.433.
  • Rakımı 1129 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ELP(El Paso Uluslararası Hava Alanı, El Paso).
  • Burada konuşulan anadil İngilizce ve ortalama İngilizce seviyesi yüksek.
  • Para birimi Amerikan doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...