El Nido, Filipinler

Asya

El Nido

Mükemmel sahiller ve ondan daha da etkileyici çevre konu cennet olunca El Nindo, en iyisi olmaya aday. Filipinler’in Palawan Eyaleti'nde bulunan bu yer, dünyanın en iyi sahilleri arasında gösteriliyor. Bu ünvan sadece tipik beyaz kumlu sahilleri ve ılık sularından kaynaklanmıyor. Aynı zamanda etrafındaki doğal güzelliklerin de, bunda katkısı var.

El Nido’nun bir kısmı Palawan Adası’nda bulunuyor, bazıları karst şeklinde olan totalde 45 ada ve adacıktan oluşuyor. Bunların hepsini doğal lagünler, mercan resifleri, şelale ve zengin bitki hayvan örtüsüne sahip ormanlarla birleştirdiğinizde gerçek resmi görebilirsiniz. İşte bunlar El Nido’yu diğerlerinden ayıran doğal güzellikler.

El Nido, yabancı turistlerin çok fazla akın ettiği bir bölge değil (yerli turistler bölgeyi daha çok tercih ediyor), ama bu durum yavaş yavaş değişiyor. Birkaç 5 yıldızlı resort bulabilirsiniz ama konaklama yerlerinin çoğu 2 veya 3 yıldıza sahip. Bu aslında kötü bir şey değil, çünkü adanın çevresi o kadar güzel ki, otelinizde tembellik yapmak istemeyeceksiniz. El Nido’yu, bölgeyi keşfetmek için bir başlangıç noktası olarak kullanın.

Not: Bölgenin en yağışlı dönemi olan haziran ve ağustos ayları arasında buradan uzak durun.


Anahtar Bilgiler
  • El Nido, Filipinler’in Palawan Adası’nda yer alıyor.
  • Nüfusu 36.191.
  • Rakımı 609 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PPS (Puerto Princesa, Puerto Princesa).
  • Para birimi, Filipin Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...