Eilat, İsrail

Asya

Eilat

İsrail’in Kızıl Deniz Tatil Köyü

Şu anda şoktayız. Diğer gezi yazarları gözden geçirdikleri tüm yerler için parlatılmış olumlu hikayeler vermeye meyilliyken, bizim bu yerler hakkında gerçek düşüncelerimizi belirten tek gezi yazarları olduğumuzu düşünüyorduk. Fakat büyük bir gezi yazarının Eilat’ı 'sırnaşık, çirkin ve neredeyse kaçınılmayacak derecede kalabalık’ olarak tanımladığı bir eleştiri yazısını daha yeni okuduk. Hadi ya! Eğer söylenenler buysa, biz ne yapacağız?

Eilat, İsrail’in en güney ucundaki Akabe Körfezi'nde yer alır. Ülkenin Kızıl Deniz’e tek giriş noktası ve Mısır- Ürdün arasında sıkışmış. Hem İsrailli aileler hem de Avrupalı tur turistleri için oldukça popüler olan bir uğrak yeri. Bu sözü bir an için düşünün ve onunla ilgili aklınıza neler geldiğini hayal edin. Hepsi Eilat için doğru ve her zaman hoş şeyler olmadığı konusunda gezi yazarı meslektaşlarımızla tamamen aynı fikirdeyiz.

Burada kalabalık sahiller, yüksek binalar ve bu binaların yanlarında uzanan alışveriş merkezleri var. Eğlenceyi sevenler, sahil barlarından yükselen müzik sesini hayal edebilir. Bu yüzden buraya kesinlikle gelin; Coral, Palm ya da Village Sahilleri'nde zaman geçirin. Yunuslarla yüzme, dalma ve tüplü dalış, keyfini çıkarabileceğiniz diğer aktivitelerin birkaçı.


Anahtar Bilgiler
  • Eilat, İsrail'in HaDarom Bölgesi'nde bir şehir.
  • Nüfusu 47.719.
  • Rakımı 45 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ETH (Eilat, Eilat)
  • Konuşulan ana diller İbranice/Arapça. Orta düzeyde İngilizce kullanılır.
  • Para birimi İsrail Yeni Şekeli.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...