Düşündüğünüz Gibi Olmadıklarını Görünce Çok Şaşıracağınız 7 Şehir

Gerek filmlerden olsun, gerek edebiyattan, dünyanın bazı yerleri aklımızda kalan imgeleri ile meşhurdur. Ama aslında o yerler o kadar da öyle değildir! Nasıl mı? Bakalım.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Teksas

Teksas

Teksas gerek Western filmlerinde olsun gerekse birçok çizgi filmde, hep çölleri ile gösterilir. Aslında epey de yeşillikli, bahçeli bir şehirdir.

Galapagos Adaları

Galapagos Adaları

Dev iguanalar ve vahşi yaşamın en sert koşulları burada gibi gösterilse de, bildiğiniz hayat vardır şehirde. Genelde belgesel kanalları şehrin bu kısımlarını es geçer ama nedense...

Soçi

Soçi

Kış olimpiyatları ile meşhurdur Rusya'nın bu soğuk şehri. Bir saniye, soğuk değil aslında, yazları gayet güzel bir plaj şehridir. Şaşırdınız mı? Evet Soçi, plajı ile meşhur, cıvıl cıvıl bir yaz şehridir aslında.

Çin Seddi

Çin Seddi

Tam 11 şehrin üzerinde geçen Çin Seddi aslında bilgisayarlarınızdaki duvar kağıtlarında veya filmlerde gördüğünüz gibi sağlam ve tek parça halinde değildir. Genel olarak harap durumdadır.

Sistine Şapeli

Sistine Şapeli

Roma şehrinin sınırları içerisinde bulunan Vatikan ülkesinin en meşhur mimarilerinden Sistine Şapeli aslında göründüğü kadar büyük değildir. O bölge genel olarak bir kompleks olduğundan büyükmüşçesine düşünülür ama aslında Sistine Şapeli ufak bir iç hacme sahiptir.

Hawaii

Hawaii

Hawaii'nin, güzel plajları, ormanları ve bitki örtüleri ile tam bir cennet olduğunu düşünüyorsanız size biraz çölden bahsedelim. Evet Hawaii'de bir çöl bulunur. Ka'u Çölü, kurumuş lavlardan oluşan bir çöldür.

British Columbia

British Columbia

Kanada'nın bu en soğuk şehrinde büyük bir çalışma ile palmiye yetiştirmesi yapılmaktadır. Hem de Karayipler'den gelme değil, kendi buldukları özel bir formül ile, yaprakları daha sert ve kışa dayanıklı palmiyeler gittikçe şehrin her tarafında boy göstermeye başlamıştır.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!