Dünyanın Yedi Harikası'ndan Bir Tanesi; Petra Antik Kenti

Daha önce gördüğünüz hiçbir şehre benzemiyor Petra... Antik kenti bir kere ziyaret ettiğinizde doyamıyor mutlaka ikinci kez o topraklara dönmek istiyorsunuz. Bu taş kent, kelimenin tam anlamıyla insanı büyülüyor!
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Tarihi taş şehir, MÖ 400 ile MS 106 yılları arasında Nebatiler'in başkentiydi. Bu dönemlerde ticaret merkezi olan kent, şimdilerde Ürdün'ün Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasında kalan en önemli turizm şehri.

Petra'yı gezerken büyülenmemek mümkün değil. Hayranlıkla dolaşacağınız şehir, tarihi yapısıyla da merak uyandırıyor. Şehrin altında büyük bir hazine ve kral mezarlıkları olduğu söylenmekte. Gerçekten de gizemli değil mi?

Dünyanın 7 Harikası'ndan biri olarak gösterilse de resmi kaynaklara dünyanın sekizinci harikası olarak belirtiliyor.

Çöl ikliminin hakim olduğu kervan şehrinde yazlar oldukça sıcak geçiyor. Yağmur dönemleri ise kasım ve nisan arası. Gittiğiniz dönemlere dikkat edin ve mutlaka yola hazırlıklı çıkın.

Farkındayım, çok kez dile getirdim ancak tekrar söyleyeceğim; bu şehirde büyülenmemek elde değil. Taş kentin kayalıkları güneşin yönüne göre renk değiştiriyorlar ve değişen açıyla pembeden sarıya renk alıyorlar. Muazzam!

Sefa Yamak'ın daha fazla fotoğrafları için sizi şöyle alalım...

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!