Dünyanın En İlginç 7 Oteli

Oteller genellikle sadece birer konaklama ve tatil yerleri gibi görülür. Ancak dünyanın farklı yerlerinde öyle oteller var ki birbiriyle yarışan ilginç mimari yapıları ve sıra dışı hizmetleriyle görenleri şaşırtıyor. Tamamen buzdan yapılan bir odada veya eski bir uçağın içinde kalma fikri kulağınıza çekici geliyorsa bu otellere göz atarak bir sonraki tatilinizi planlayabilirsiniz.

1- Pencereden zürafaları beslemek için Giraffe Manor

Afrika'nın adı genellikle safari turlarıyla anılan ülkesi Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan Giraffe Manor, yeryüzünün en farklı otellerinden. Burayı bu kadar özel kılan nedenlerden biri Ngong Ormanı'nın hemen yakınlarında kurulmuş olması gibi düşünülse de aslında gerçek neden çok farklı. Giraffe Manor, otelin hemen dışında dolaşan ve sabahları pencereye kadar gelerek selam veren zürafalarıyla meşhur. Pencereyi açıp bu sevimli canlıları besleyebilir veya birlikte fotoğraf çektirebilirsiniz.

2- Eski bir Boeing 747'de kalmak isteyenlere Jumbo Stay

Eğer uçaklar sizin için sadece bir ulaşım aracının ötesinde tutku haline geldiyse bu tutkunuzu gece eski bir uçağın içinde kalarak doruklara taşıyabilirsiniz. Stockholm'de bulunan bu otelde kalmak için önceden uçak bileti almanıza gerek yok. Sadece rezervasyon yaptırmanız yeterli. Jumbo Stay misafirlerine bir uçakta geceleme deneyimi yaşatırken uçak korkusu olanlara bu korkularını aşmaları için de farklı bir yöntem sunuyor.

3- Orta Çağ'a doğru yolculuğa çıkmak için Knight’s Glamping

Orta Çağ şövalyelerinin nasıl yaşadıklarını hiç merak ettiniz mi? Yanıtı evet olanlar için benzersiz bir yer olan bu otel konuklarına tıpkı yüzyıllar önce şövalyelerin yaptığı gibi çadırlarda kalma ve zamanda yolculuğa çıkma şansı tanıyor. Otelin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de tüm zamanların en görkemli yapılarından biri olan Leeds Kalesi'ni görme fırsatı sunması.

4- Eski at arabalarında unutulmaz bir gece için Conestoga Ranch

Utah'ın uçsuz bucaksız arazilerinde yer alan Conestoga Ranch misafirlerine bölgede yaşayan ilk toplulukların kullandığı eski tip at arabalarında kalmak gibi sıra dışı bir deneyim yaşama şansı veriyor. Otelde kaldığınız süre içinde geceleri ateşin başında yıldızları izleyerek arkadaşlarınızla sohbet edebilir veya ilginç yer şekilleriyle dolu arazide yürüyüşe çıkabilirsiniz.

5- Henn na Hotel'de geleceği şimdiden yaşayın

Japonya'nın Nagasaki şehrinde bulunan bu ilginç konseptli otelin özelliği ise konuklarını şimdiden geleceğe götürmesi. Otelde neredeyse her şey insanlara gerek duyulmadan robotlar tarafından yapılıyor ve sadece bu bile gelecekte dünyanın nasıl bir yer olabileceği ile ilgili ipuçları vermeye yetiyor.

6- Buzdan bir dünyada konaklamak için Hotel de Glace

Neredeyse her şeyin buzdan yapıldığı bir otelde kalmanın fikri bile insanı üşütmek için yeterli bir neden olabilir. Ancak bu yer kesinlikle daha önce kaldığınız otellerle kıyaslanamayacak kadar farklı ve nefes kesici. Çünkü otelde elinizi attığınız neredeyse hemen her şey buzdan yapılmış ve fazlasıyla soğuk! Buna karşılık ısınmak için kullanabileceğiniz yastık ve yorganınız veya dondurucu soğuğa karşılık sıcak bir mola verebileceğiniz mükemmel bir SPA var.

7- Eski bir vinçte kalmak isteyenlere Crane Hotel Faralda

Amsterdam, neresinden bakarsanız bakın büyüleyici bir şehir. Ancak şehirde manzarayı izlemek için eski bir vince çıkmak hatta burada bir gece geçirmek kimin aklına gelirdi? Dünyanın en ilginç otellerinden biri olan Crane Hotel Faralda müşterilerine gökyüzüne doğru uzanan bir vincin üzerinde kalma şansı tanıyor. Odalarda bulunan jakuziye uzanıp aşağıda uzanan manzarayı izleyebilir ve bu arada otelin sunduğu zengin seçenekler arasından içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Kaynak: Enuygun.com

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!