Dünya'nın En Berrak Gölü Salda Gençlik Festivali'ne Hazır!

Salda Gençlik Festivali 1-2-3 Nisan’da Dünya'nın en berrak gölü olan Salda Gölü’nde gerçekleşecek. Türkiye’nin her yerinden kendini genç hisseden herkes festivale davetli!
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Eyobüs’ün ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Salda Gençlik Festivali 1-2-3 Nisan tarihlerinde Salda Gölü’nde hayat buluyor.

Salda Gölü Kumsalı, Mars’ın yüzeyiyle aynı özelliği gösteren Dünya'daki iki yerden biri olma özelliğine sahiptir. Salda Gölü ise Dünya’nın en berrak gölü ve Dünya’nın en derin göllerinde biri olarak da bilinmektedir. Bu doğa harikası bölgenin hak ettiği değeri görememesi ve muhteşem atmosferinin korunmasına yönelik farkındalık yaratma hedefiye 1-2-3 Nisan’da Salda Gölü Kumsalı’nda organize edilecek gençlik festivaline Türkiye’nin her yerinden binlerce gencin katılması bekleniyor.

Ogün Sanlısoy ve Kurtalan Ekspres gibi tanınmış 20 farklı sanatçı ve grubun yer alacağı festivalde müziğin yanı sıra yarışmalar, aktiviteler ve özellikle doğa temalı sosyal sorumluluk atölyeleri dikkat çekmekte. Örneklemek gerekirse, festival alanına kurulacak kitap kumbarası ile katılımcıların getirdiği kitaplardan ihtiyaç görülen noktalarda kütüphaneler oluşturulacak, festival boyu kullanılan pet şişeler atılmayarak toplanacak ve “Atıktan Sanata” projesi kapsamında sanatsal heykel çalışmaları yapılacaktır.

Gelenekselleşmesi beklenen Salda Gençlik Festivali’nde dikkat çeken bir diğer husus ise, festivale bisikleti ile gelen kampçılara sürpriz hediyeler vaad edilmesi.

Festivalin 3 günlük kamp + konser bilet ücreti 24 Mart’a kadar 20 TL'dir.

Festival programı;

Festival programı;

Daha fazlası için www.saldafest.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!