Dünyanın Dört Bir Yanından 16 İnanılmaz Müzik Festivali

“Müzik, insanlığın uluslararası dilidir”
Ucuz Bilet Bulunuyor...

1. Festival No. 6, Portmeirion, Wales

Hayal gibi bir festival, Festival no.6’yı, peri masallarının gerçek olduğu muhteşem Pormeirio’da düzenledik. Festival büyük pop ve rock müziği sanatçılarını, DJleri, klasik koroları ve kültürel konuşmacıları bir araya getiriyor. Bu senenin öne çıkan isimleri ise Belle & Sebastian, Catfish ve the Bottlemen, Mark Ronson, Irvine Welsh ve çok daha fazlası.

2. Iceland Airwaves, Reykjavík, Iceland

Reykjavík’de gerçekleşen İzlanda Airwaves Festival’iyle serinliğinizi koruyun. 16 yıllık köklü festival İzlandalı ve uluslararası sanatçıları 4 gün boyunca 5 gösteri merkezinde bir araya getiriyor. Daha fazlasını deneyimlemek isterseniz, Reykjavik’in ünlü Blue Lagoon’u festivalin gerçekleşmediği zamanlarda da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Bu senenin kadrosunda Björk, East IndiaYouth, Father John Misty ve daha fazlası bulunuyor.

3. Glastonbury, Pilton, İngiltere

Ünlü Britanya festivali, 1970’ten beri yıllık bir etkinlik olarak gerçekleştiriliyor ve 25 bölgede gerçekleşen festivalde 3 ana sahne bulunuyor. Bu muazzam festival her türden en iyi isimleri bir araya getirirken sıkıcı bir ana bile izin vermiyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Foo Fighters, Kanye West, Lionel Richie, George Ezra, Flying Lotus ve daha fazlasını içeriyor.

4. Bonnaroo, Tennessee, USA

Orta Amerika’nın mücevheri Bonnaroo, birçok festivalcinin olmazsa olmazı. 4 günlük efsanevi festival 150 sanatçıya ek olarak komedi ve sinema etkinliklerini de bir araya getiriyor ve en çok topluluk çeşmeleriyle biliniyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Billy Joel, Kendrick Lamar, Hozier, Dangelo and the Vanguard ve daha fazlasını içeriyor.

5. Exit Fest, Novi Sad, Sırbistan

2014’te Avrupa’nın en iyi ve en büyük festivali olan bu festival, eşsiz Petrovardian Kalesi ve etrafında gerçekleştiriliyor ve hem şehir merkezine erişim hem de doğal alanlarda sahneler sunuyor. Sırbistan barış hareketinden doğan festival dünyanın 4 bir yanından sanatçıları bir araya getiriyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Tom Odell, Motorhead, Fear Factory ve daha fazlası olacak.

6. Ultra Korea, Seul, Güney Kore

ABD’de Miami’deki elektronikanın bir kolu olan Ultra Festival, Kore’de muazzam bir başarıya sahip. Seul’de gerçekleşen iki günlük festival tüm dünyadan DJ yıldızlarını bir araya getiriyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Davie Guetta, Knife Party, Skrillex, Snoop Dog ve daha fazlası olacak.

7. Sziget, Budapeşte, Macaristan

Budapeşte’nin ortasındaki küçük bir adada gerçekleşen ve bir hafta süren bu festival, haftanın kaçış noktası. Renkli ve yaratıcı bölgeler, uluslararası yıldızların ve sanat ve el işi performansları arasında keşfedilmek için harika.

Bu yılın önde gelen isimleri Robbie Williams, Ellie Goulding, Limp Bizkit, Passenger ve daha fazlası olacak.

8. HellFest, Clisson, France

Avrupa’nın en uçuk müzik festivallerinden biri olan Hellfest, heavymetal ve hard rock sevenlerin olmazsa olmazı.

Bu etkinlik, şehir meydanı ve pazaryerinin donatılmasıyla ön plana çıkıyor, ancak adından ve tuhaflıklarından dolayı Fransa’nın tutucu kesiminden olumsuz tepkiler almış.

Bu yılın önde gelen Slip Knot, Billy Idol, Marilyn Manson, Faith No More ve daha fazlası olacak.

9. Splendour in theGrass, North Byron Parklands, Avustralya

Avustralya’nın en büyük kış dönemi festivali, tüm kadrosuna bir iltifat olarak birçok sanat ve elişi aktivitesiyle serin ve nefis bir ortam sunuyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Of Monsters and Men, Everything, Everything, JennyLewis ve The Vaccines.

10. Bravalla, Norrköping, İsveç

İsveçli Bravalla festivali sadece 2013’ten beri yapılıyor ancak büyük bir sıçrayış yaparak, göz alıcı ve işlek gösteri merkezlerine büyük müzik yıldızlarını getirmeye devam ediyor.

Bu yılın önde gelen isimleri Muse, Calvin Harris, All Time Low ve daha fazlasını içeriyor.

11. Isle of Wight Festival, İngiltere

Ünlü Britanya festivali, 60’larda kültür karşıtı hareketlerden doğmuş. Şimdilerde ise etkinlik dünyadan birçok sanatçıyı ve katılımcıyı cezbediyor, “Glamping seçeneği” ile lüks ve konfor sunuyor ve 3 sahnede gerçekleşiyor.

Bu yılın önde gelen arasında Fleetwood Mac, PauloNutini, Foxes ve daha fazlasını yer alıyor.

12. Open’er, Gydnia, Polonya

Heineken’in sponsoru olduğu bu festival 2002’den beri büyük sanatçıları Polonya’nın kuzeyine topluyor. Devasa festival ayrıca defile podyumlarını, karnaval yürüyüşlerini ve sessiz bir diskoyu içeriyor.

Bu yılın önde gelen isimleri arasında A$ap Rocky, Alabama Shakes, Django, Django, St Vincent ve daha fazlasını bulunuyor.

13. Flow, Helsinki, Finlandiya

Helsinki’de gerçekleşen bu 3 günlük festival Finlandiya ve yurtdışından büyük bir sanatçı kitlesine ev sahipliği yapmakla birlikte doğaya saygı olmanın ve karbonsuz bir ortamı savunmanın haklı gururunu yaşıyor.

Bu yılın önde gelen isimleri arasında Beck, Florence + The Machine, Diplo, Pet Shop Boys ve daha fazlası sayılıyor.

14. Solidays, Longchamp Racecourse, Fransa

Devasa Fransız festivali, Fransız AIDS farkındalık grubu Solidarité sida tarafından oluşturulmuş bir fikir. Fransız ve uluslararası 150 sanatçı 170,000 kişiye kadar çıkan seyirci önünde performanslarını sunarken, festivalin gelirleri AIDS’le bağlantılı hayır kurumlarına gidiyor.

Bu yılın önde gelen isimleri arasında Angus and Julia Stone, The Vaccines, Camo&Krooked ve daha fazlası yer alıyor.

15. Barrakud, Korfu, Yunanistan

Barrakud, Yunanistan kıyalarında gerçekleşen 4 günlük yoğun bir festivalinde kulüp dansını deniz kıyılarına indiriyor. Festival kampüsü kumsalda yerini alırken panoramik havuzlar, mağaralar ve kulüp zeminiyle ön plana çıkıyor.

Bu yılın önde gelen isimleri arasında Lone, Kangding Ray, Dawd ve daha fazlası yer alıyor.

16. Lollapalooza, Illinois, ABD

Chicago’nun kalbinde gerçekleşen ve yılda bir kez gerçekleşen bu festival, alternatif rock müziğinden hiphop müziğine kadar herkesin zevkine hitap eden birçok sanatçıyı bir araya getirirken aynı zamanda birçok yiyecek ve el işi alanı da sunuyor. Festival 1991’de Jane’sAddiction’a veda için yapılmış ve o günden günümüze kadar devam etmiş.

Bu yılın önde gelen isimleri arasında Metallica, Sam Smith, Charli XCX ve daha fazlası sayılabilir.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!