Dünyanın Beş Bir Yanından Etkileyici Anne-Kız Fotoğrafları

Anne ve kız arasındaki evren üstü bağ hiçbir şeye benzemez. İnsanlar için 9 ay süren hamilelik, uykusuz geçen ilk bebeklik, sayısız okul macerası, ergenlik ve nicesi bir kadının, bir insan için karşılıksız sevgisinin nasıl sınırları zorlayabileceğine kanıtlar sıralar.

Peki, dünyanın neresinde olunursa olunsun kutsallığı fedakarlık demetleri ile çevrelenmiş bu anne - kız ilişkisini fotoğraf karelerinden hissedebilir miyiz?
James Akena/Reuters/Corbis

42 yaşındaki Lucy Oyela ve 14 yaşındaki kızı Abber Lilian, Uganda’daki evlerindeler. Asimetrik masa örtüsünden, çıplak ayaklarına kadar samimiyeti piksellerine işlemiş bu fotoğraf oldukça etkileyici!

Gerhard Joren/LightRocket/Getty Fotoğrafları

18 yaşındaki Siu Ye ve annesi, Çin’in Da Zhou köyünde sıradan bir gün geçiriyorken, kültürlerinin güzel yansımasıyla fotoğrafçı Gerhard Joren’a keyifli bir kare yakalama fırsatı vermiş.

Joe McNally

Yöresel Hint kıyafetleri içersindeki anne ve yamacındaki siyah, parlak deri giysiler giymiş kızı Mumbai’de güzel rüzgarlar estirmişe benziyor.

Toru Hanai/Reuters/Corbis 3 Şubat 2014

39 yaşındaki Manami Miyazaki ve onun kızı 13 yaşındaki Nanaha, Tokyo’daki evlerindeler. Dikkatle seçilmiş kıyafetleri ve sıcak gülümsemeleri ile oda içinde uyumu yakalamışlar.

Randy Pench/Sacramento Bee/MCT 1 Temmuz 2014

Çiftçi ve çiçekçi Karly Plarisan, annesi Karen ile bahçe işi ile uğraşıyorlar.

Roberto Machado Noa/LightRocket/Getty Fotoğrafları

Toronto kıyılarında bir yaz günü, anne-kız dinlenmek için harika bir seçim!

Gabriel Bouys/AFP

Bir anne ve kızı 26 Eylül 2006 tarihinde Shishmaref, Alaska’da bir arazi aracı biniyorlar. Anneyle birlikte boş zamanlarda arazi aracına binmek mi? Neden olmasın!

George Rose

76 yaşındaki Lucy Buell’in kızı, bir 1974 sabahı düğünü için annesini hazırlıyor! Hangimiz annemizi Kaliforniya bulutları altında kendi düğününe süslemek istemeyiz ki?

David Mercado/Reuters/Corbis

43 yaşındaki Lucia Mayta ile 12 yaşındaki kızı Luz Cecilia, Bolivya’nın La Paz şehrindeki şarap dükkanlarında poz veriyorlar.

Henry Romero/Reuters

51 yaşındaki Rosaura Realsola, 13 yaşındaki kızı Alexandra Yamileth ile Meksika’dan gülümsüyor!

34 yaşındaki Saciido Sheik Yacquub ve 13 yaşındaki kızı Faadumo Subeer Mohamed, Somali/Mogadişu’daki evlerinde (IDP kampı) renkli giysileriyle verdikleri poz ile etkileyici bir kompozisyon oluşturuyorlar.

Dünyanın dört köşesinden gelmiş anne kız fotoğraflarının eşsizliğinin ardından, beşinci köşeyi de görmemiz gerekliliği sorumluluğu sırtımızda; gezegenin hep unutulmuş, hep sömürülmüş, pazarlanmış, işkence görmüş annelerini de ağırlıyoruz!

Tüm yeryüzünün anneler gününü en yavru dileklerimizle kutluyoruz!

Gaia Dergi'ye ait daha fazla içerik için buradan.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!