Dünyada En Çok Selfie Nerelerde Çekiliyor?

Selfie yani özçekim fotoğraflardan bıkmış olabilirsiniz çünkü sürekli aynı yerleri görüyorsunuzdur. Peki o meşhur mekanlar hangileri? Bakalım dünyada en çok selfie çekilmiş yerler listesinde sizin de bir selfie fotoğrafınız var mıymış?
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Londra Köprüsü

Londra Köprüsü

Yapılan istatistiki çalışmaya göre, Londra Köprüsü üzerinde çekilen selfie sayısı listenin 10. sırasında yer alıyor. Bu istatistiklerin Instagram'dan geldiğini özellikle belirtmemizde fayda var.

Selfie sayısı şimdilik, 3.825!

Top Of The Rock

Top Of The Rock

Listenin 9. sırasında Manhattan, New York'a uzanıyoruz. Meşhur Top Of The Rock gökdeleninde çekilen selfie sayısı 4.290'dan fazla!

Bu arada bu lokasyonun neden meşhur olduğunu size söyleyelim. Burada selfie çektiğinizde, Manhattan'ın en popüler binalarından Empire States'i arkanıza alarak aynı karede yer alabiliyorsunuz. Birçok turistin sırf bu fotoğraf için Empire States yerine Top Of The Rock'a çıktığını söyleyelim.

Selfie ölümleri artık köpekbalığı saldırılarından daha yaygın!

Kolezyum

Kolezyum

Avrupa'ya geri döndük. Bu sefer Roma'ya uzanıyor ve 4.670 selfie fotoğrafı ile sizlere tarihi ve meşhur Kolezyum'u sunuyoruz!

Listenin 7. sırasında Paris'e uzanıyoruz. Hayır kuleye henüz gelmedik, ilk durağımız dünyaca ünlü Disneyland! Bu lokasyonda tam 4.740 selfie fotoğraf çekilmiş!

Disneyland Paris Hakkında Bilmediğiniz 38 Bilgi

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Barselona'nın o meşhur "henüz tamamlanmamış" sanat eseri Sagrada Familia da, en çok selfie fotoğraf çekilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Hatta içine girmek isteyenler için önündeki kuyruklar o kadar uzun oluyor ki, insanlar sadece bir selfie çekip yollarına devam ediyorlar.

Ortamlarda içine girdik dersiniz!

Akdeniz'in En Güzel Şehirlerinden Barselona'da Gezilecek Yerler

Empire States

Empire States

Manhattan'a geri dönüyoruz. Bir zamanlar New York'un en yüksek gökdeleni ünvanını taşımış olan Empire States, dünyanın en önemli selfie noktalarından biri sayılıyor.

Toplam selfie sayısı şimdiye kadar 8435!

Big Ben Kulesi

Big Ben Kulesi

Listenin 4. sırasında tekrar Londra'dayız. İngiltere'nin güzide başkentindeki ikinci popüler selfie lokasyonu ise Big Ben Kulesi.

Çekilen selfie sayısı 8880'den fazla!

Burj Khalifa

Burj Khalifa

Avrupa'dan ayrılıp yolumuzu Dubai'ye çeviriyoruz.

829 metrelik uzunluğuyla gerçek bir dev olan Burj Khalifa, Dubai'nin en çok turist çeken yapısı olarak biliniyor. Instagram verilerine baktığımız zaman, 8.960'tan fazla selfie'nin bu lokasyonda çekildiğini görüyoruz!

Geldik listenin sondan bir önceki lokasyonuna.

ABD'nin meşhur Florida eyaletine uzanıyoruz. Miami'deki Disney World, 10.230 selfie fotoğrafı ile yerini epey sağlam bir şekilde koruyor.

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi
Maalesef geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırıları neticesinde şu sıralar kapanmış olsa da, dünyaca ünlü Eyfel Kulesi, en çok selfie çekilen lokasyonların en başında geliyor.

Bugüne kadar en azından Instagram verilerine göre 12.430'dan fazla selfie fotoğrafa ev sahipliği yapmış.

Paris denince akla ilk gelen bu kulenin önünde sizin de fotoğrafınız var mıydı?
Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!