Dünya Üzerindeki En Şirin Yer: Japonya'da Bir Tilki Köyü

Japonya'da altı farklı cinsten çok sayıda tilkinin ilginizi çekmek için (ve muhtemelen yemek vermeniz için) haşarılık edip oynadığı bir tilki köyü var.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Japonya çok güzel ve dayanılmaz derecede şirin hayvan barınaklarıyla dolu. Tavşan adasını ve kedi adasını duymuştuk, ama Japonya'da altı farklı cinsten çok sayıda tilkinin ilginizi çekmek için (ve muhtemelen yemek vermeniz için) haşarılık edip oynadığı bir tilki köyü de var.

Zao Fox adlı bu büyülü tilki köyü Japonya'nın Miyagi şehrinde bulunuyor. 100 Yen (2,5 TL) karşılığında girilebilen köyde ziyaretçilere tilkilere vermeleri için yiyecek de veriliyor, ancak tilkiler evcil olmadığı için ziyaretçiler tilkileri elle beslememeleri konusunda uyarılıyor.

Bizde olduğu gibi Japonya'da da tilkiler kurnaz ve üçkağıtçı olarak görülüyor. Ama Japonya'da bazı kişiler tilkilerin mistik güçleri olduğuna veya Şintoizm inancında doğurganlığın ve bereketin simgesi olan Inari Okami tanrısının elçisi olduğuna inanıyorlar. İşte Japonya'daki Zao Fox Tilki Köyünden fotoğraflar.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!