Dubai'nin Yeni Sualtı Villalarından Birinde Kalmak İster misiniz?

Şu anda 2,7 milyon Dolardan satışta olan yüzen bu üç katlı lüks evin bir katı suyun içinde.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Dubai'nin bir kısmı sualtında olan villası "Yüzen Denizatı" (“The Floating Seahorse”) tamamlanarak Dünya Adaları (The World Islands) projesinde büyük kilometre taşı oldu. Bu hafta internete verilen bir fotoğrafta kıyının birkaç kilometre açığında Avrupa'nın Kalbi (Heart of Europe) olarak adlandırılan ada gruplarındaki inşası tamalanmış ilk 42 villa görülüyor.

Şu anda 2,7 milyon Dolar'dan satışta olan yüzen bu üç katlı lüks evin bir katı suyun içinde. Giriş katta bahçe içinde bir duş, mutfak ve cam tabanlı bir jakuzi var. Su altındaki katta ise, boydan boya cam olan zemin ve duvarlarıyla sualtı manzarasıyla uyumlu bir ebeveyn yatak odası ve ebeveyn banyosu var.

Binayı yapan inşaat şirketi Kleindienst Grup, dünya çapında yaşam alanı sunmak istemenin yanısıra, yerel deniz yaşamını korumayı da amaçlıyor

Başkan Josef Kleindienst, geçtiğimiz mart ayında Dubai Uluslararası Tekne Şovu'nda şunları söyledi:

"Bu projenin, lüks yaşam tarzı dünyasında çağdaş, su altı yaşamını en iyi şekilde sunan ve dünya çapında öne çıkan bir kilometre taşı, bir yenilik olacağına eminiz. Denizatı, soyu tehlikede olan bir canlı ve biz de lüks evlerin altında, denizatlarının güvenle yaşayabileceği ve üreyebileceği korunmalı bölge olacak yapay bir mercan kayalığı oluşturacağız."

Kalan villaların inşasının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor, ama zaten hali hazırda, Dubai İkiz Neptün ve Poseidon Atlantis Sualtı Suitleri The Palm'a ev sahipliği yapıyor. Geceliği 8.000 Dolar karşılığında misafirler yine benzer şekilde zeminden duvara pencereleriyle Ambassador Lagünü'nün, yani aralarında köpekbalığı ve dikenli vatoz balığının da olduğu 65.000'den fazla su canlısı içeren 11 milyon litrelik akvaryumun panaromik manzarasına erişebiliyorlar.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!