Des Moines, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Des Moines

Des Moines, Iowa eyaletinin başkenti ve en büyük şehri. Etrafı uçsuz mısır tarlalarıyla çevrili olan şehir, aynı zamanda ülkenin en zengin şehirlerinden biri.

Şehir, dünyadaki sigorta şirketlerinin başkentlerinden biri olarak kabul edilebilir. Bu şehir, turizm aktivitelerinin oldukça yüksek olduğu bir yer. Burada, 19. yüzyılda yapılmış olan Rönesans tarzı altın kubbeli Şehir Binası gibi, mimari noktalar bulunuyor. Ayrıca Iowa Valisi'ne ait olan Terrace Hill ve Tudor Kralları'na ait bir köşk olan ve içinde Caroleon ve Gotik tarzda 42 oda bulunan, Salisbury House gibi yerlere gezintiler yapabilirsiniz. Diğer gezinti yerlerini düşünecek olursak, ilginç müzeler ve botanik bahçelerini gezinti listemize ekleyebiliriz. Her ağustos ayında, burada Iowa eyalet Panayırı kurulur.Her yıl bir milyonu aşkın ziyaretçinin geldiği bu panayırda, yapılacak birçok şey mevcut; ünlü grupların konserleri, dönme dolaba binmek, bira çadırları, bol çeşitte kızarmış yiyecek ve tarımsal yarışmalar gibi. Kulağa oldukça eğlenceli geliyor değil mi ?

Eğlenceli bir akşam yaşamak istiyorsanız, Court Bölgesi'ne gidin. Eğer alışveriş yapacağınız ve yeni tatlar tadacağınız bir yer arıyorsanız, East Village'a gidebilirsiniz. Keşif için en iyi yer.


Anahtar Bilgiler
  • Amerika Birleşik Devletleri'nin Iowa Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 203.433.
  • Rakım 266 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı DSM (Des Moines Uluslararası, Des Moines).
  • Para birimi Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...