Denver, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Denver

Rocky Dağları'nın Eteğinde

Arka planındaki Rocky Dağları ile birlikte muhteşem bir görüntü haline gelen Denver, aksi taktirde sıradan bir silüet haline gelebilir. Kağıt üstünde oldukça basit görünen bir şehir için uydurma olabileceğini düşünüyoruz ancak gerçekte durum tersi.

Rocky Dağları’nın eteklerine yakın ve Büyük Ovalar’ın doğusu boyunca uzanan, yüksek rakımından dolayı 'Mile High' (yüksek mil) olarak bilinen Denver, geniş bir bölgeyi keşfetmek için mükemmel bir yer. Kış aylarında arabayla birkaç saatlik sürüş mesafesinde birçok kayak merkezi, yaz aylarında ise (ya da sana uygunsa kış aylarında) şehirden günlük yürüyüş yapabileceğiniz sayısız yer var.

600.000 nüfuslu Denver, Kolorado Eyaleti'nin başkenti ve birkaç gününüzü harcayabileceğiniz mükemmel bir şehir. Altın kubbeli Kolorado Eyalet Binası göz kamaştırıcı ve görülmeye değer bir yer ve şehir merkezi yakınlarındaki Larimer Meydanı, gösterişli küçük kasaba hissi veren alçak ses ortamlı meyhanelere, dükkânlara ve restaurantlara sahip bir bölge. Ama bizim için etkileyici olan şehrin müzeleri ve parkları.

Denver Hayvanat Bahçesi'ni ve Doğa ve Bilim Müzesi’ni barındıran Şehir Parkı muhteşem olmasına rağmen, Cheesman Parkı'nın ve yakınındaki Denver Botanik Bahçeleri'ninde onlardan kalır yanı yok. Şehirde gerçekten düzinelerce müze var ama Denver Sanat Müzesi ve Kirkland Güzel ve Dekoratif Sanatlar Müzesi listemizin en başında yer alıyor.

Not: Uluslararası uçuşlar ile ulaşımı kolay olduğu için Amerika’daki seyahatlerinize başlamak için Denver iyi bir nokta.


Anahtar Bilgiler
  • Denver Birleşik Devletlerin Kolorado Bölgesi'nde bir şehir.
  • Nüfusu 600,158'dir.
  • Rakımı 1597 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı Denver Uluslararası havalimanı (DEN, Denver International).
  • Konuşulan ana dil İngilizce ve ortalama İngilizce becerisi yüksek.
  • Para birimi Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...