Darwin, Avustralya

Okyanusya

Darwin

Darwin, Bali’ye (1760km) Sydney’den (3152km) mesafe olarak daha uzak gibi görünse de, daha yakın bir şehir. Biraz değişik bir iklime sahip; her zaman sıcak olan, aralık ve mart ayları arasında muson yağmurlarının görüldüğü, mayıs ve ekim ayları arasında ise belirgin bir şekilde kurak mevsime sahip olan Tropik Savan İklimi.

Darwin, yaklaşık 130.000'lik nüfusuyla Avustralya’nın Kuzey Toprakları Federal bölgesinin başkenti. Fakat 50 farklı ülkeden gelmiş halkıyla burası, bir dünya şehri gibi hissettirir. Bunu hissetmenin en güzel yolu ise, çoğu Asya ürünleri ağırlıklı yerel marketlere gitmek (sadece kurak mevsimde açık). Mindil Beach Sunset Markets en ünlü olanları. Burada her perşembe 20'yi aşkın farklı dünya mutfağından yiyecekler satan seyyar satıcılar bulunuyor. Diğer pazarlarda ise, Aborjinlere özgü veya ithal edilmiş sanat ürünleri ve el yapımı eşyalar satılıyor. Nightcliff ve Palmerston pazarları bunlardan iki tanesi ve her pazarın kendine özgü bir karakteri var.

Darwin’i bir çekim merkezi yapan en önemli sebep: konumu. kuzey topraklarına giriş için mükemmel bir başlangıç noktası. Milli park olan Kakadu, şehrin 171 km güneydoğusunda bulunuyor. Muhteşem bir doğa ve vahşi yaşam alanına (sulak alanlar, kayalar, ormanlık alan ve evet timsahlar), Aborjin kaya sanatı gibi kültürel ögelere sahip olan park, kesinlikle görülmeye değer. Keşfetmek isterseniz Katherine and Litchfield Milli Parkı da görülebilecek yerler arasında.


Anahtar Bilgiler
  • Darwin, Avustralya’nın Kuzey Toprakları’nda yer alıyor.
  • Nüfusu 136.245.
  • Rakımı 37 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı DRW (Darwin, Darwin).
  • Para birimi Avustralya Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...