Darüsselam, Tanzanya

Afrika

Darüsselam

Huzurun Evi

Darüsselam sizin için ne ifade ediyor bilmiyoruz ama bizim için biraz romantik etkiye sahip. Burası Tanzanya'nın en büyük ve zengin şehirleri arasında yer alıyor. Ülkenin eski başkenti ve 4.5 milyona yakın nüfusu ile Afrika'nın en büyük 10 şehri arasında.

Darüsselam, sessiz bir balıkçı şehri konumunda olup, 19. yüzyılın sonlarında Alman Doğu Afrika Şirketi'nin buraya ayak basması ile tamamen farklı bir kimliğe bürünmüş. Bugünlerde Doğu Afrika'nın en yoğun limanları arasında. Ülkenin asıl ticari faaliyeti, en belirgin özellikleri arasında sayamasak da, çoğu turist için bir uğrak noktası olması.

Burası, genellikle Zanzibar veya Serengeti'ye geçiş yapmak için kullanılan bir yer. Şehir halen ilginç müzelere, sömürge döneminden kalma harika bir mimariye ve kiliselere (Alman Lutheran kilisesi gibi) sahip olup, Hint okyanusunda güzel bir şekilde konumlanıyor. Birçok adası ve harika beyaz kumlu plajları (sadece Afrika standartlarına göre değil gerçek harikalıktan bahsediyoruz) ile bu bölgeye yapılacak seyahat planları arasında kesinlikle düşünülmesi gereken yerlerden biri.


Anahtar Bilgiler
  • Darüsselam, Tanzanya'nın bir şehri.
  • Nüfusu 4,364,541
  • Rakımı 12 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı DAR(Dar es Salaam Uluslararası Havaalanı).
  • Para birimi, Tanzanya Şilini.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...