Dalış tutkunlarının gizli cennetine tanık olun

Avrupa Kıtası ile Kuzey Amerika Kıtası’nın birbirine en yakın olduğu nokta olarak bilinen Silfra, dünyanın en ilgi çekici bölgeleri arasında yer alıyor. Silfra Yarığı bu iki kıtayı birbirinden ayıran Atlantik Yarığı’nın bir uzantısı olan Thingvallavatn Gölü’nde yer alıyor. İzlanda’nın en büyük doğal gölü olarak bilinen Thingvallavatn Gölü, Silfra Yarığı sayesinde milyonlarca turisti ağırlıyor.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Her yıl sayısız ziyaretçisine iki kıtanın arasında dalış yapmanın keyfini yaşatan Silfra Yarığı, dalış tutkunlarının vazgeçilmezi.

Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir su altı deneyimi yaşamanıza olanak tanıyan bu bölgede, Thingvallavatn Gölü’nün inanılmaz su altı jeolojisine tanıklık edebilirsiniz.

SİLFRA'NIN KRİSTAL BERRAKLIĞINDA SULARA DALIŞ

İlk kez dalış yapmayı deneyecekler için en güvenli ülkelerden biri olan İzlanda, korkusuzca bu tarihi anı gerçekleştirebilmeniz için en büyük yardımcınız oluyor. Dünya üzerinde dalış yapabileceğiniz en güzel noktalardan biri olan ve P5 milli park içinde yer alan Silfra, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilerek koruma altına alındı.

Doğa sevgisi ve su altı merakı olanlar için muhteşem bir seyahat noktası olan Silfra, 100 metre derinliğe kadar kıta plakalarını net bir şekilde gösterebiliyor. Her seviyeden dalgıç için fantastik bir dalış sunan Silfra’nın ziyaretçileri, Avrupa’ya ve Kuzey Amerika’ya aynı anda dokunabliyor.

Silfra Yarığı’nın bulunduğu Thingvallavatn Gölü, dünya üzerindeki en temiz ve suları en berrak göllerden biri. Bunun nedeni ise İzlanda’nın son buzulunun 12.000 yıl içinde eriyerek, volkanik lav taşları arasından uzun yıllar boyunca süzülme yoluyla Silfra’ya karışmış olması. Silfra’da su sıcaklığı +4 dereceyi gösteriyor, dalgıçlar için ideal olan bu derecenin sabit kalması da bir başka artı.

SİLFRA YARIĞI HER YIL 2 SANTİM GENİŞLİYOR

Silfra dalgıçlara, tatlı sularında yüzerken aynı anda iki kıtaya dokunabilmenin hazzını yaşatıyor. Dünyanın hala süren oluşumuna tanık olma şansı sunan Silfra Yarığı, her yıl düzenli olarak iki santim genişliyor, böylece ki kıtanın arası da her geçen yıl biraz daha açılıyor.

Silfra Yarığı’na her iki kıtadan kaya parçaları dökülüyor. Siz de böyle eşsiz bir hatırayı ömür boyu taşımak isterseniz Silfra’nın kucağına dökülen kaya parçalarına ulaşabilirsiniz. Yeşilliklerin ve suyun birleştiği mükemmel bir ambiyans sunan Silfra, huzurun ve adrenalin dolu bir atlayışın verdiği güzel enerjiyle ziyaretçilerini karşılıyor. Silfra Yarığı’nın suyun dışından görünümü de en az su altı kadar büyüleyici. İzlanda soğuk bir ülke olduğu için yazın gitmeyi tercih edenler olabiliyor, ancak kış doğasını ve kış manzaralarını sevenler içinse Silfra harika bir seçenek.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!