Daintree Yağmur Ormanları, Avustralya

Okyanusya

Daintree Yağmur Ormanları

Avustralya’nın tarihi yağmur ormanları Queensland’ın kuzey bölgesinde, Cairn ve Douglas limanın kuzeyinden birkaç saatlik araba yolculuğu sonrası Daintree Yağmur Ormanları’na ulaşabilirsiniz.

Burası Avustralya'daki milli parklar arasında en büyük olanıdır, sahil boyunca 1.200 kilometrekarelik bir alan kaplar. Park, biyolojik çeşitliliği ile ünlü: Avustralya’daki yarasa ve kelebek türlerinin %90’ı (neden burada toplandıklarını anlamış değiliz), kuş türlerinin %7’si ve 10.000'den fazla böcek türü burada bulunur.

Yağmur ormanı ekosisteminin en az 100 milyon yaşında olduğu tahmin edilir ve hayvan türlerin çok azı buranın yerli türüdür (Cassowary kuşu gibi). Bu demek değil ki Daintree’ye sadece bir biyologsanız gelmelisiniz. Günün sonunda dağ, nehir, sahil, tropik bataklıklar, mükemmel kıyı manzarası ve tabii ki ormanlık alanlarıyla buradan herkes zevk alabilir.

Parkı keşfetmek için birçok yöntem var; yürüyüş yollarını tek başınıza geçebilirsiniz, aynı zamanda kıyı kanosu, tropikal bataklıklara ve timsahlara odaklanan nehir turları gibi düzenlenmiş aktivitelere katılabilirsiniz veya araba ile parkı keşfedebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Daintree Milli Parkı, Avustralya’da bir bölge.
  • Rakımı 21 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı CNS (Cairns, Cairns).
  • Yaygın konuşulan dil İngilizce ve genel İngilizce seviyesi yüksek.
  • Para birimi Avustralya Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...