Comodoro Rivadavia, Arjantin

Güney Amerika

Comodoro Rivadavia

Endüstriyel Yayılma

Bu şehri ziyaret etmeniz gerekiyor mu? Pek sayılmaz. Burada görmek için çok yer var mı? Hayır. Arjantin Patagonya’daki en büyük ikinci şehrin güneyine otobüs ile gitmek mümkün müdür? Evet. Bu nedenle Comodoro Rivadavia hakkında hızlı bir analiz vermek mantıklı mı? Elbette.

Arjantin'in Chubut Eyaleti'ndeki Comodoro, görünümü umursanmayan tipik sanayi kentlerinden biri. 1901 de kuruldu, birkaç yıl sonra toprakta petrolü keşfeden, İngilizler'den Güney Afrika'ya kaçan Boerler, oraya ilk yerleşenlerdi. Dedikleri gibi, gerisi hikaye. Chenque Dağı zirvesinde durun ve ne demek istediğimize bakın: Sonsuz eş görünümlü bloklar ve sanayi mekanları. Onların arkasında sarp dağlar ve ayaklarında deniz boyunca uzanan, daha iyi faydalanmamız gereken yerler var. Sadece Chenque Dağı'ndan belirtilen manzaralar; Bir Petrol Müzesi ve Rada Tilly sahil beldesi, biraz daha güneyde yapılacak olanlar olarak göze çarpıyor, bu sizin sürenize değebilir. Bir deniz feneri ve katedral ile, ilgi çekici yerler listesini tamamlayabiliriz.

Not: Comodoro Rivadavia, uluslararası bağlantısı yeterli olmadığı için Arjantin gezileri için giriş yapılacak bir yer değil. Bunun yerine Salta, Buenos Aires ya da Cordoba tercih edilmeli.


Anahtar Bilgiler
  • Comodoro Rivadavia, Arjantin'in Chubut Bölgesi'ndeki bir şehir.
  • Nüfusu 182.631.
  • Rakımı 58 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı CRD (Comodoro Rivadavia, Comodoro Rivadavia).
  • Konuşulan ana dil İspanyolca ve ortalama İngilizce becerisi düşük.
  • Para birimi Arjantin Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...