Colonia Del Sacramento, Uruguay

Güney Amerika

Colonia Del Sacramento

Buenos Aires günübirlikçileri için Colonia del Sacramento (kısaca Colonia), Uruguay’ın güneyinde yer alır ve Rio de la Plata’nın komşusudur. Buenos Aires'ı, körfezin diğer tarafından görür ve buradan yapılacak günlük geziler için oldukça uygundur.

Colonia’nın nüfusu 26.231 ve UNESCO Listesi'nde tarihi merkeziyle ünlü bir yer. 1680’de Portekizliler tarafından kurulmuş ve başlarda bir İspanyol sömürgesi iken zaman içerisinde el değiştirmiş. Colonia, sömürge dönemi binaları (UNESCO onları mütevazı olarak tanımlıyor), meydanlar ve arnavut kaldırımlı caddelere sahip. Oldukça küçük bir yer olan Colonia'yı yürüyerek dolaşabilirsiniz. İkonik caddelerinden biri olan Calle de los Suspiros, arnavut kaldırımlara ve caddenin her iki tarafında bulunan renkli evlere sahip.

Diğer turistik yerler arasında, çeşitli (ve yine mütevazı) müzeler, El Faro olarak adlandırılan, güzel bir Rio ve şehir manzarası sunan deniz feneri bulunuyor. Bunların dışında güzel yemekler yiyebilir ve el yapımı eşyalar alabilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken ağırdan almak, çünkü burası öyle bir şehir.


Anahtar Bilgiler
  • Colonia del Sacramento, Uruguay’ın Colonia Bölgesi'nde yer alır.
  • Nüfusu 26.231.
  • Rakımı 16 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MVD (Carrasco International, Montevideo).
  • Para birimi Uruguay Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...