Cod Burnu, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Cod Burnu

Cod Burnu, büyük şehir kalabalığından kurtulup gidebileceğiniz popüler bir yaz mekanıdır. Boston'ın güneyinde bulunan bu ada, Cod Kanalı ile Massachusetts'ten ayrılmaktadır.

İnsanların burayı neden sevdiğini görmek zor değildir. 40 mil boyunca uzanan ve Cod Burnu Milli Sahili adını alan kum tepeleri ve plajları en çok ilgi çeken yerlerdir. Bunun yanında, şehrin iç kısımlarındaki çam ve meşe ağaçlarının olduğu ağaçlık alanları ile oldukça ünlüdür. Ayrıca lüks restoranlar bulunan Sandwich ve Provincetown gibi doğal kasabaların varlığı, sanat galerileri ve tarihi, insanların rotalarını buraya çevirmelerinin nedenleri.

Yaz ayları buranın oldukça eğlenceli zamanlarıdır ve yılın bu zamanları oteller dolu, şehir kalabalık ve en iyi pajlara doğru trafik telaşı vardır.Hatta park yeri bulmak oldukça zor oluyor. Ancak, diğer yandan kış sezonunda, her ne kadar kasvetli bir havası olsa da, bu durumu huzurlu ve sessiz bir ortam sunarak telafi etmektedir.

Boş plajlarda oturmak, soğuk kış rüzgarının yüzüne vuruşu ve arka planda martıların sesi.. Hiç fena değil. Cod Burnu'nda aktiviteler için bir çok alan bulunuyor. Yürüyüşler ya da bisiklet sürmenin yanında, balinaları izlemek, balık tutmak ya da golf oynamak, seçim size kalmış.


Anahtar Bilgiler
  • Amerika Birleşik Devletlerinde bir bölge.
  • Rakımı 29 metre.
  • En uygun hava alanı BOS (Logan Uluslararası Hava Alanı, Boston, MA).
  • Ana dil İngilizce. İngilizce konuşma becerisi de yüksek.
  • Para birimi Amerikan dolarıdır (USD).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...