Cochabamba, Bolivya

Güney Amerika

Cochabamba

Ebedi Bahar Şehri

Biz seyahat yerlerinde, az bilinen değerli noktaların büyük hayranıyız ve Bolivya'daki Cochabamba da kesinlikle bu kategoriye giriyor.

La Paz'dan 6 saatlik yolla güneydoğuya giderek, yüksek irtifada hoş bir iklim turu yaparak, bu And Dağları şehrini bulursunuz. Günlük yüksek sıcaklıklar yıl boyunca 23 ile 26 derece arasında değişiyor, bu yüzden 'ebedi bahar şehri' adını almış. Ama yanlış anlamayın, bu tatil beldesine ziyaretçi çeken tek sebep güzel havalar değil. Bunun yanında Cochabamba, Bolivya'nın canlı şehirlerinden biri ve ziyaretçilerine, kültürel yerler ve aktiviteler ile iyi bir karışım sunuyor. Diyelim ki, Cerro Tunari Dağı'na tırmandığınız ya da yakındaki Torotoro gibi milli parkları keşfettiğiniz bir gün, bu günün ardından kendinizi dışarı atıp pek çok bar ya da restaurant bulup dinlenebileceksiniz. Bu bizim yaptığımız bir genelleme olmamasına rağmen, Calle Espana çevresindeki barlar ve kulüpler Bolivya'daki en iyi gece hayatına sahip yer olarak görülüyor.

Cochabamba, ülkenin gastronomi kalbi olarak görülür, bu yüzden gerek sokaktaki yemeklerden, gerek daha lüks Bolivya yemeğinden sonra tatmin olacaksınız. Klasik yerler olarak Güney Amerika'nın en uzun heykeli olan Jesus at El Cristo de la Concordia'yı, katedrali ve müzeler de dahil olmak üzere Doğal Tarih Müzesi'ni ve Arkeoloji Müzesi'ni de içeren müzeleri görebilirsiniz. Özel olarak belirtmek gerekirse büyük bir bahçe ve konak olan Palacio Portales, dünyanın en zengin adamlarından olan Simon Patino tarafından yapılmış. Burayı; güzel ve yıkık dökük, aynı zamanda büyüleyici bir karışıklıkla bulduk. Son olarak hediyelik bir eşya arıyorsanız, La Cancha Çarşısı'na bakmanız iyi olabilir.


Anahtar Bilgiler
  • Cochabamba Bolivya’da bir şehir.
  • Nüfusu 630.587.
  • Rakımı 2573 metre.
  • Ulaşım için en iyi havaalanı CBB (J Wilsterman, Cochabamba).
  • Konuşulan ana dil İspanyolca ve İngilizce düzeyi düşük.
  • Para birimi Boliviano.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...