Cholula, Meksika

Kuzey Amerika

Cholula

Cholula, Meksika’nın Puebla eyaletinde yer alıyor, Meksika şehrinden 2 saatlik sürüş mesafesinde ve eyalete ismini veren şehrin komşusu konumunda. Turistlerin buraya gelmesinin ise birbirinden tamamen ayrı iki nedeni vardır.

Bir tanesi 2000 yıldan eski bir piramit (Cholula'nın Harika Piramidi), ikincisi ise Meksika’da deneyimleyebileceğiniz en güzel ve en çılgın gece hayatı (biraz abartmış olabiliriz ama gerçekten çok iyi). İkinci özelliğin kesinlikle Amerikan Üniversitesi’nin burada olması ile bir alakası var.

Tepanapa Piramidi, dünyanın en büyük piramidi, fakat önünde durduğunuzda piramit olduğunu düşünmekte zorlanacaksınız. O kadar büyük ki normal bir tepe gibi görünüyor ve onun bir piramit olduğunu anlamak için dikkatli bakmanız gerekiyor.

Tepesinde bulunan, muhteşem kilise (La Iglesia de Nuestra Señora de los Remedios), kesinlikle buraya uygun. Piramit bir zamanlar, 100.000 nüfuslu, 2. en büyük Aztek şehrinde bulunuyordu. Bugünlerde ise piramit ile ilgili en önemli şey tepesinden görebileceğiniz muhteşem manzara. Gece hayatı için sadece şehrin ana meydanına gidin, sizi bekleyen sayısız bar ve gece klübünü kendi gözlerinizle görün.


Anahtar Bilgiler
  • Cholula, Meksika’nın Puebla Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 193.554.
  • Rakımı 2.165 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MEX (Internacional Benito Juarez, Mexico City).
  • Para birimi Meksika Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...