Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Avrupa

Cesky Krumlov

Kaleler ve Vltava Nehri Boyunca Rafting

Cesky Krumlov, 14.000'i aşkın nüfusu ile Çek Cumhuriyeti'nin Güney Bohemya Bölgesi'nde yer alan, küçük tarihi bir kent. Almanya ve Avusturya sınırlarından 20-30 km uzaklıkta ve Vltava Nehri üzerinde yer alıyor. Kentin eski bir bölümü UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Şehrin en önemli yeri eski şehir merkezi olan Cesky Krumlov Kalesi. Eski şehir, Rönesans ile dizilmiş dar sokaklardan, Gotik ve Barok yapılardan, yeme içme için birkaç iyi yerden oluşuyor.

Kalenin tarihi 1240 yılına dayanıyor. Aslında ülkenin ikinci büyük kalesi olduğu gibi, bu boyutlarda bir şehir için oldukça büyük. Bu tarihi kent merkezi, Barok tarzı kale bahçelerinin yanı sıra, harika bir manzara sunar. Özellikle yaz aylarında şehir gerçekten dolduğunda, kalabalıklara dikkat edin. Eğer burada biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız, şehrin üzerinden başlayıp yine şehrin üzerinde kayarak biten Vltava Nehri’nde rafting yapmayı tercih edebilirsiniz (nehir, kasabanın bir ucundan diğer ucuna W şeklinde çalışır).


Anahtar Bilgiler
  • Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti’nin Jihocesky Kraj Bölgesi’nde yer alıyor.
  • Nüfusu 14.056.
  • Rakımı 493 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı Blue Danube Linz Havalimanı(LNZ).
  • Para birimi Çek Korunası.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...