Cascais, Portekiz

Avrupa

Cascais

Lizbon'un Yakınındaki Manzaralı Sahil Kasabası

Cascais, Portekiz'de 206,000 nüfusa sahip olan bir sahil kasabasıdır. Lizbon'un batısında yer alır. Önceki yüzyıllarda, Portekiz Kraliyet Ailesi tarafından tatil beldesi olarak kullanılmış. Bugünlerde ise Lizbon'da yaşayan insanların inzivaya çekildiği bir yer olması Cascais'i ülkedeki en zengin kasabalardan biri yapıyor.

Buraya yaz aylarında gelmelisiniz. Cascais'in sahilleri, Lizbon'dan gelen turistler tarafından ağzına kadar doluyor. Eğer kalabalık bir sahili sorun yapan insanlardan biriyseniz, yeterince sert görünüp kendinize bir köşe kapabilirsiniz. Eğer mütevazi bir plaj sizin için yeterliyse, burası pek size göre değil. Çünkü Cascais, lüks ve kaliteli plajlara sahip. Geniş ve beyaz kumsalları, kayalıklarla çevrili olan koylarıyla muhteşem bir yapısı var. Ancak Atlantik Okyanusu'nun suyunun çok sıcak olmadığını not edelim.

Eğer yüzmek size hitap eden bir aktivite değilse, yat limanındaki okyanus manzarasını içeren turlara katılarak kendinizi okyanusun sonsuz güzelliğine kaptırabilirsiniz. Ayrıca Conde de Castro Guimarães Sarayı ve kasabanın tarihi merkezi, sarmal yapıdaki sokaklarının üzerinde bulunan balıkçı restaurantları ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanları, bu kasabanın diğer gezilecek yerleri arasında. Yavaş ama emin adımlarla bu kasaba gittikçe çoğalan golf kurslarına da ev sahipliği yapıyor.


Anahtar Bilgiler
  • Cascais, Lisboa Eyaleti'ne bağlı bir kasaba.
  • Nüfusu 206,479.
  • Rakım 13m.
  • Ulaşımı sağlayan en iyi havaalanı  LIS (Portela, Lisbon).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...