Camiguin, Filipinler

Asya

Camiguin

Yanmak için doğmuş ada Camiguin (Kuzey Mindanao, Filipinler) hakkında bilmeniz gereken en önemli şey ile başlayalım: Burası turistlerin akın ettiği bir mekan değil. Bohol’a çok uzak değil ve yakın geçmişe kadar Bohol’dan feribotla buraya ulaşılabiliyordu.

Size Bohol veya Cebu City’ye ulaşım hakkında araştırma yapmanızı (direkt uçuşlar bulunuyor) öneririz. Mindanao’daki Cagayan de Oro da seçenekleriniz arasında. Bu noktada adanın bu kadar zahmete değmeyeceğini düşünerek, burayı es geçip diğer seçeneklere doğru yönelebilirsiniz. Fakat okumaya devam edin. Çünkü, Bohol Denizi’nde bulunan bu volkanik ada kesinlikle nefes kesici. En az 7 volkana ev sahipliği yapıyor ve Mt. Hibok-Hibok (en son 1950'lerde aktifti) bunların en ünlüsü.

Burada yükseklere tırmanmak konusunda herhangi bir kısıtlama yok. Katibawasan’daki dev şelale gibi şelaleler, sıcak ve soğuk kaynak suları, Beyaz Ada’daki kum seti - adanın en güzel sahili deniz alçaldığında ortaya çıkıyor - adanın diğer doğal güzellikleri arasında.

Adanın insan yapımı olan turistik yerleri ise, Sunken Cemetery ve Catarman (1871’deki volkan patlamasında yok olmuştur) kasabasının bulunduğu yere konumlandırılmış dev bir haç olan Cross Marker. Kilise kalıntıları da görülmeye değer. Az bilinen bir yer olduğundan buradaki konaklama tesisleri de oldukça sadedir ve otellerin çoğu Mambajao Bölgesi'nde toplanmıştır.


Anahtar Bilgiler
  • Camiguin, Filipinlerde bir bölge.
  • Rakımı 1314 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı CGM (Mambajao, Camiguin).
  • En yaygın konuşulan dil Tagologca / İngilizce ve genel İngilizce seviyesi yüksek.
  • Para birimi Filipin Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...