Cabo San Lucas, Meksika

Kuzey Amerika

Cabo San Lucas

Kaliforniya’nın en güney ucunda bulunan Cabo San Lucas, önemli tatil merkezlerinden biri. 1970’lerin sonuna kadar kendi halinde bir balıkçı kasabası olması dışında pek de bir özelliği bulunmayan Cabo San Lucas, havaalanının uluslararası uçuşlara açılmasıyla bir değişim yaşamış. İlerleyen yıllarda 5 yıldız oteller sahil şeridinde sıralanmış, şehir turistlerin uğrak mekanı olmuş ve okyanusa nazır tesisleri, buraya tatil yapmaya gelmiş herkese servis vermeye başlamış.

Çok çeşitli restoran ve bar seçenekleri, mükemmel sahilleri (Playa del Amor en iyilerinden biri), istemediğiniz kadar deniz sporu ve Land's End’in kaya oluşumları gibi doğal güzellikleri ile buradaki tatilinizden zevk almanızı sağlayacak. Tabii ki Cabo San Lucas’ın başka güzel bir yanı daha vardır. Sessiz bir balıkçı kasabasından San Jose del Cabo’ya dönüşen gerçek yüzü.

Plaza Mijares’in ana meydanı ve burada bulunan kilise, aynı zamanda sanat galerileri ve yerel dükkanları da görülmeye değer. Not: Cabo San Lucas, geniş bir ulaşım ağına sahip olmadığından Meksika seyahatine başlamak için uygun bir yer değil. Bunun yerine Acapulco de Juarez, Hermosillo, Cancún veya Puerto Vallarta’dan seyahatinize başlayabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Cabo San Lucas, Meksika’nın Güney Aşağı Kaliforniya Eyaleti'nde bulunan bir şehir.
  • Nüfusu 68.463.
  • Deniz seviyesinden yüksekliği 21 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı SJD (Los Cabos, San Jose Del Cabo)
  • Yaygın olarak konuşulan dil İspanyolca, genel İngilizce seviyesi orta.
  • Para birimi Meksika Pezosu

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...