Buenos Aires, Arjantin

Güney Amerika

Buenos Aires

Güney Amerika’nın Paris’i

Buenos Aires (İspanyolca'da "iyi hava"), Arjantin’in Başkenti. Şehir ülkenin kuzeyinde, Río de la Plata’da yer alıyor. Suyun karşısında Uruguay bulunuyor.

Şehrin dış yüzü romantik sömürge mimarisiyle karışmış, kendinizi gökdelenlerle, mükemmel mağazalarla ve gece hayatıyla kolayca Avrupa'daymış gibi kandırabilirsiniz. Her şeyden önemlisi güler yüzlü ve sempatik halk, bu kozmopolit şehre ziyaretinizi keyifli hale getiriyor. Buenos Aires'in görülmesi gereken ilgi çekici yerleri, tango dansçılarının, hareketlerini pratik bir şekilde yaptıklarını göreceğiniz renkli (ama turistik) La Boca şehri, üzerindeki muazzam anıt mezarlar ve heykeller ile Recoleta Mezarlığı ve the Plaza de Mayo (Evita'nın ünlü nutuklar verdiği yerden Başkanlık Sarayı ile, katedralin yanı sıra sömürge belediye binası ile komşu). Burada, Arjantinli büyük isimlerin yanı sıra, Evita'nın nihai dinlenme yerini bulacaksınız.

Yemek konusuna gelince, Parilla'da servis edilen biftek dünyada tek. Pizza bulmak çok kolay. Şehrin gece hayatını keşfetmek için temel alanlar Recoleta etrafındaki ve Başkanlık Sarayı çevresindeki alanlar. Biraz daha modern ve şık bir şey için Palermo Kenti'ni deneyin. Ne yazık ki şehir sınırları içinde hiç plaj yok. En yakın Arjantin Plajları saatlerce uzaklıkta Mar de Plata'da bulunuyor.

Not: Buenos Aires, uluslararası bağlantıları iyi olduğu için Arjantin gezilerine giriş için iyi bir yer.


Anahtar Bilgiler
  • Buenos Aires, Arjantin’in bir şehri.
  • Nüfusu 13.076.300.
  • Rakımı 29 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı EZE (Ezeiza Ministro Pistarini, Buenos Aires).
  • Para birimi Arjantin Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...