Bu Fotoğrafçı, Dünyadaki Rodeo Kovboyu Algısını Değiştirmek İstiyor

"Kovboylar hep güçlüdürler. Nadiren zayıf oldukları bir anı yakalayabilirsiniz."
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Gerçek bir mavi kovboy olabilmek bir dolu yetenek ve azim gerektiriyor. O yüzden bu adamların en çetin Avustralyalılar olmaları şaşırtıcı değil. Ama fotoğrafçı Claire Letitia Reynolds, onların sert görünümlerinin dışında bir yanlarını daha gördü ve bu sakinliği etkileyici fotoğraflar dizisinde sergiledi.

"Yalnız Kovboy" isimli fotoğraf serisi 2016 Sydney Head On Fotoğraf Festivali'nde sergilenecek. Ve amacı basit: insanların kovboyların yumuşak taraflarını görmelerini istiyor.

Reynolds Avustralya'nın New South Wales eyaletinde iki sene boyunca aralıklarla rodeoları takip etti. Kovboyların büyük gösteriye çıkmadan önce gözlerindeki korkuyu gördü, bu sıradan bir izleyicinin asla göremeyeceği bir şeydi.

Reynolds'ın fotoğradladığı iç yansıma anıydı. Reynolds BuzzFeed sitesine şunları söyledi:

"Hepsi yaptıkları işi çok ciddiye alıyorlar. Kovboylar genelde çok güçlü oldukları için zayıf oldukları bir anı yakalamak zor."

"Fotoğraf çekmek için, kovboylar gösteriye çıkmadan hemen önce veya hemen sonra sadece 30 saniye zamanım oluyordu, bu yüzden yüz ifadeleri tamamıyla doğal."

Reynolds'ın kendi çiftliği var. Kırsal alanda olmanın getirdiği özgürlük hissi ona ilham kaynağı oluyor ve kovboy portreleriyle Avustralya doğa manzaralarını yanyana koyuyor.

"Manzaraların çoğu filmlerden alındı, bu yüzden hem tatmin edici hem de etkileyiciler. Görsellerin dikkat çekmesini istedim, bu yüzden de her bir kovboyla uyumlu bir manzara belirledim.

"Kovboyları manzaraların önüne yerleştirerek kırılganlık ve kaçış duygusunu vermek istedim"

Reynolds'ın sergisini ve etkileyici fotoğraf çalışmalarını 29 Nisan-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında açık kalacak Head On Fotoğraf Festivali'nde görebilirsiniz.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!