Bratislava, Slovakya

Avrupa

Bratislava

Tuna Nehri Üstündeki Üzüm Bağları ve Kaleler

Bratislava, belki de içindeki yerlerden çok etrafındakilerle ünlü olmuş şehirlerden biri. Tuna Nehri üzerine görkemli bir şekilde konumlanmış. Şehrin güney tarafı Carpathians Tepeleri'ne dayanır. (Kaleler ve üzüm bağları arazisi.) Buradaki doğa yürüyüşü ve bisiklet parkur olanakları sonsuz.

Bratislava, Slovakya'nın başkenti. Yaklaşık olarak yarım milyon nüfusa sahip ülkenin en büyük şehri. Slovakya ile Avusturya arasında sınırdır. (Viyana, araçla bir saatten daha az bir sürededir.), Macaristan sınırında da bulunan Bratislava, Çek Cumhuriyeti'ne de oldukça yakın bir konumda.

Şehrin dışındaki doğal güzelliklere odaklanmayı adil bir anlaşma olarak nitelendirmiyoruz, şehir içinde de görülmesi gereken çok yer var. İlk olarak gezinize tarihi şehir merkezi etrafında bir yürüyüş yaparak başlayabilirsiniz. Pek çok dar ve dolambaçlı sokaklara sahip bu merkez birçok tarihi mekana sahip.

Gotik mimari tarzını yansıtan St. Martin Katedrali ve Bratislava Kalesi kaçırmamanız gereken yerler arasında. Şehrin tepeden muazzam manzarasını izlemek ve tarihin derinliklerine dalmak için Slavin Anıtı'nı ziyaret edebilirsiniz. Slavin Anıtı İkinci Dünya Savaşı sırasında kentin bağımsızlığı için ölen sovyet askerlerin anıtıdır.


Anahtar Bilgiler
  • Bratislava, Slovakya'da bir şehir.
  •  Nüfus 462,603.
  • Rakım 154 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı BTS (M R Atefanika, Bratislava).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...