Boston, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Boston

Üniversite ve Tarih Şehri

Boston, ülkenin doğu kıyısında yer alan, New York’a araba ile 3-4 saatlik mesafede bulunan, Massachusetts eyaletinin başkenti. Kültürel zenginlikleri, etkileyici mimarisi ve doğal limanın etrafındaki ilgi çekici şehir manzarası ile Amerika Birleşik Devletleri’nde turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden bir tanesi.

Turistler için Boston’ı çekici yapan şeyin ne olduğunu anlamak isterseniz, tarihinde geriye gitmelisiniz. 1630’larda İngiliz yerleşimciler (Püritenler) tarafından kurulan Boston, ülkenin en eski şehirlerinden birisi. Şehir manzarası da bu özelliğini, gösterişli eski kiliseleri, parlak modern kulelerin arasında bulunan kırmızı tuğla evleriyle yansıtıyor.

Bütün bu tarihsel birikimi hissetmek için en iyi yol, şehir merkezine doğru uzanan, size şehrin 16 tarihi noktasını ziyaret etme fırsatı tanıyan 4 km'lik Özgürlük Yolu'dur. Bu yol sizi Massachusetts Hükümet Binası, Kral'ın şapeli, Faneuil Hall Pazaryeri ve Park Street Kilisesi'nin de arasında bulunduğu birçok tarihi yapıya götürecek. Eğer zamanınız kısıtlıysa, müze bakımından Güzel Sanatlar Müzesi ve Bilim Müzesi turlamak ve göz atmak için en iyi seçeneklerden.

Güzel Sanatlar Müzesi, Fransızca empresyonist resimlerinden oluşan büyük bir koleksiyona sahipken, Bilim Müzesi, çocuklarınızla beraber vakit geçirmek için daha iyi bir seçenek. Bir başka ilginç aktivite ise Harvard Üniversitesi Kampüsü'nü gezmek olabilir. Burada, kafelerden birinde kahve içebilir, tura katılabilir, Charles Nehri’ne doğru gezinti yapabilir veya sadece kampüse bir göz atabilirsiniz.

Boston’ı ziyaret etmek için en uygun zaman, şüphesiz şehrin parklarının size fotoğraflanmaya değer manzaraları sunduğu sonbahar veya ilkbahar aylarıdır.


Anahtar Bilgiler
  • Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaleti'nde yer alan bir şehir
  • Nüfusu 636.000
  • Deniz seviyesinden yüksekliği 15 metre
  • Ulaşımın en kolay sağlandığı havaalanı BOS (Logan International, Boston, MA).
  • Para birimi Amerikan Doları

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...