Bira Fabrikasından Otele: Hotel Emma

San Antonio’nun 121 yıllık bira fabrikası, müthiş bir projeyle Hotel Emma’ya dönüştü. Netice: Endüstriyel miras yumuşacık Teksas çizgileriyle buluşuyor.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Hazırlayan: Zeynep Erekli
Fotoğraflar: Nicole Franzen

19. yüzyıldan yadigar bir bira fabrikasını mesken tutan Hotel Emma, birkaç aydır San Antonio Nehri’nin kıyısına müthiş bir stil estiriyor. 142 odalı butik otel, hem rahat ve sıcak hem de alışılagelmedik ve yaratıcı olmayı başarabilen havasıyla, açılır açılmaz tasarım dünyasının dikkatini çekti. Otel, bira fabrikasının altın çağlarındaki şaşaayı alıyor ve Güney Teksas genişliği ile bir araya getiriyor; San Antonio’nın tarihini günümüzde yeniden canlandırıyor.

1984 yılında inşa edilmiş Pearl bira fabrikasını mesken tutan otel, ismiyle Pearl Brewery’nin kurucusu Otto Koehler’in eşi Emma Koehler’e saygı duruşunda bulunmuş. Emma Koehler, Teksas tarihinde oldukça önemli bir şahsiyet, zira eşi Otto’nun ölümünden sonra işletmeyi devralan Emma, prohibition döneminde (içki yasağı), fabrikayı kapatmama kararı veriyor ve Pearl Brewery Emma sayesinde altın çağını yaşıyor.

Bu iddialı projenin ardında, New York’un efsane oteli Ace Hotel’i de yaratan Roman and Williams var. Tarihi unsurları modern dokunuşlarla birleştirmeleriyle bilinen Roman and Williams, çıkış noktası olarak tabii ki Pearl Brewery’nin şaşaalı tarihini almış. Fabrikanın geniş alan kullanımı, yüksek tavanları, eski taş kolonları ve bazı yerlerdeki orijinal aksamlar, üzerlerindeki toz kaldırılarak yeniden oyuna alınmış. Teksas’ın tam bu noktasını, San Antonio Nehri’ni iyice araştırıp buranın ticaret yollarının kalbi oluşu üzerine düşünmüşler. Endüstriyel bir dokuya konfor katma işi kolay değil: eski, yeni, ham, rafine gibi zıtlıklarla iyi oynamak gerek. Netice kusursuz: hem egzotik hem de romantik ve sıcak bir atmosfer.

Hotel Emma, Teksas’ın gastronomi kültürüyle ünlü şehri Pearl’ün kalbinde San Antonio Nehri’nin kıyısında, dünya çapında nam salmış restoranlara ve Culinary Institute of America’ya yürüme mesafesinde..

136 East Grayson, San Antonio, Teksas 78715; 210 448 8300, thehotelemma.com

Bone'dan daha falza içerik için: http://bonemagazine.com/

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!