Bir Öpücüğün 15 Sene Şans Getirdiği Merdiven

Bu büyüleyici aşk geçidinde çiftler, Ana ve Carlos'un trajik masalı onuruna öpüşüyorlar.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Büyüleyici Meksika şehri Guanajuato, zamanın içinde kaybolmuş gibi hissettiriyor. Dar kaldırım taşlı sokaklar ve sömürge döneminden kalma binaların etrafında dönerken estudiantinas'lar yani 17. yüzyıl İspanyol kıyafetlerinin içindeki gezici müzisyen grupları bu tarihi merkezin küçük meydanlarında geleneksel aşk şarkıları söylüyorlar. Ama hiçbir şey Callejon del Beso'den, diğer adıyla Öpüşme Geçidi'nden daha romantik olamaz.

İşte burada, iki balkonun ince taş merdivenlere neredeyse değecek kadar eğildiği bu noktada Alejandro Martínez ve Paulina Acevedo merdivenlerin kırmızıya boyalı üçüncü basamağında aşkta şansı garantilemek için öpüşme sıralarını bekliyorlar.

Bu kırmızı merdiven, tüm aşıkların umduğu şansı getirebilir.

Martínez kolunu 7 aylık kız arkadaşına dolayıp: "Bugün onun 20. doğumgünü" diyor. Martinez, doğumgünü hediyesi olarak, Acevedo'yu, ikilinin memleketi olan Meksika'nın San Luis Potasi şehrinden Guanajuato'ya getirdi: Martinez sözlerini şöyle sürdürüyor: ""Bu geçidi hep etraftan duyardık. Çoğu kişi bize buraya gelmemizi tavsiye etti."

Onlara bu geçide özgü öpüşme geleneğini yerine getirip getirmeyeceklerini sorduğumda kızarıp gülüşüyorlar ve gülerek "hayır" diyorlar". Dakikalar sonra kırmızı basamağa çıkıyorlar ve yumuşak biçimde kucaklaşıyorlar.

Martinez ve Acevedo gibi Guanajuato'daki bu ünlü öpüşme geçidine giden daha birçok kişi var. Kimisi elele tutuşan, kimisi kucağında çocuklarıyla gelen her yaştan çiftler, onlardan önceki her çift dudaklarını birbirlerine kenetlerken duvar boyunca uzun bir sırada sıralarını bekliyorlar.

İşte Meksika'nın Guanajuato eyaletindeki Öpüşme Geçidi'nden (Callejon del Beso) fotoğraflar:

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!