Bimini, Bahamalar

Kuzey Amerika

Bimini

Açık Deniz Balıkçılığı Cenneti

Bimini, Miami’nin sadece 50 mil (80 kilometre) doğusunda, Ernest Hemingway’in hayatının birkaç yılını burada geçirmesiyle ünlü, Bahamalar’ın bir takımada bölgesi. Ana adalar zinciri Kuzey Bimini ve Güney Bimini'dir. Standartlara göre oldukça sessiz bir yer olmasına rağmen çoğu tatil etkinliği kuzeyde, Alice Town Köyü'nün çevresinde yoğunlaşır.

Bimini’nin çevresindeki sular Florida körfez akıntısının Bahama kıyısı ile karşılaştığı yerde. Bu da Bimini'yi büyük balık avı (tuna, köpek balığı, kılıç balığı vb.) konusunda dünya birincisi yapıyor. Dalma ve şnorkelle yüzme de sevilen etkinlikler arasında; sayısız gemi enkazları, mercan resifleri, köpek balıkları ve yunuslar potansiyel hedef olarak kullanır. Tabii ki gün boyunca önünde kristal berraklığında sığ suları olan, muhteşem sahillerde tembellik etmek ceza değil.

Yukarıda bahsedilenlerden başka Bihimi de yapılacak pek bir şey yok. Alice Town, aileler tarafından işletilen küçük dükkanların, barların ve restoranların birikiminden oluşan bir kasabad. Bir market, Bimini Müzesi ve ayrıca denize nazır muhteşem Queen’s Otobanı görülecek diğer yerler arasındadır.


Anahtar Bilgiler
  • Bimini, Bahamalar’da bir bölgede yer alıyor.
  • Rakım 0 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı BIM(Uluslararası, Bimini)
  • Konuşulan ana dil İngilizce ve ortalama İngilizce konuşma seviyesi yüksek.
  • Para birimi Bahama Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...