Berlin’in En Güzel Kafelerini Keşfedin

Geçen sene Kasım ayında Berlin, sokakları ve kafeleriyle beni büyülemişti. Bu kadar düzenli bu kadar huzurlu sokaklar görmeyeli çok uzun zaman olmuştu. Özellikle bizim hasret olduğumuz kocaman park ve bahçeler her köşe başından el sallıyordu.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

1. Vögelchen

1. Vögelchen

Bu kafeye girdiğimizde kendimi Kadıköy’deki Arka Oda’da hissettim. İçerideki her objeyi tek tek incelerken insan kendinden geçiyor.

Üzerine bir de sigara içildiğini öğrendiğimizde az kaldı halay çekecektik. Burada ev konforunda vakit geçirdik. Romlu kahveler, farklı içkiler tattık ve inanılmaz keyif aldık.

2. Oslo Kaffebar

2. Oslo Kaffebar

Tüm Berlin’i yürüyerek tavaf ettiğimiz için yolun bizi götürdüğü noktalarda Foursquare önerisi ile bulduğumuz kafelere girdik. Ne mutlu ki Oslo Kaffebar ile tanıştık!

O muhteşem sandiviçin tadı hala damağımda. Kahvenin de…

3. Krone Berlin

3. Krone Berlin

İkinci el dükkanlarını gezerken en yakındaki kafeye oturarak karnımızı doyurmak istedik. Biraz fiyatları ortalamanın üstündeydi o yüzden Türk usulü ortaya bir pizza söyledik ama acaip güzeldi. Ev yapımı biralarının da tadı şahaneydi.

4. The Barn

4. The Barn
Burada kahveler başka güzel!
 
Biz sabah bir şeyler yemek için gitmiştik, seçtiğimiz sandiviçlerin tatlı çıkması moralleri bozsa da kahveleri acımızı unutturdu.

5. Wohnzimmer

5. Wohnzimmer
Bu kafe/barın en ilgi çekici özelliği koltukları.
 
Yalnızca bira içip muhabbet ettiğimiz için fazla yorum yapamayacağım ama keyifli vakit geçirmek için harika bir atmosferi var.

 
Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!