Basse-Terre, Guadeloupe

Kuzey Amerika

Basse-Terre

Karayipler'deki Fransa Mirası

Basse-Terre, Guadeloupe'ın başkenti ve Fransa'nın Karayipler'deki bölümü. Bulunduğu adayla aynı isme sahip. Başkent olmasına rağmen, büyüklük bakımından ikinci sırada olan Basse-Terre, Guadeloupe'da iki ana adanın birleştiği noktada yer alıyor.

Basse-Terre Adası, büyük yeşil alanlardaki yağmur ormanlarıyla (görülmesi gereken güzel şelaleler) ve dağlarla kaplı. Gözden kaybolmuş Soufrière Yanardağı burada bulunuyor. Şaşırılmayacak bir şekilde buranın sahilleri de mükemmel. En iyi ve belki de en popüler diğer adası Grande-Terre. Grande-Anse ve Plage de la Malendure Plajları şüphesiz şehirdeki en iyi plajlar. Bu plajlar size temiz bir deniz, kum ve palmiye ağaçları karışımı bir manzara sunuyor. Eğer macera arıyorsanız tüple dalışa gidebilirsiniz.

Basse-Terre Kasabası, kendi başına Fransız sömürüsünden kalan güzel mimarisi ve canlı meydanı (Place du Champ d'Arbaud) ile fena bir yer değil. Şehrin katedrali 1800'li yıllarda gri taşlardan inşa edilmiş ve şehrin dışında, iyi korunmuş, 1640 yılına kadar dayanan geçmişiyle Fort St-Charles yine burada bulunan önemli yerlerden.


Anahtar Bilgiler
  • Basse-Terre, Guadeloupe'da yer alıyor.
  • Nüfusu 11.472.
  • Rakımı 128 m.
  • Basse-Terre'ye en yakın havalimanı PTP (Le Raizet, Pointe-a-pitre).
  • Para birimi Euro (EUR).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...