Baltimore, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Baltimore

622,000 kişilik nüfusu ile Baltimore, Amerika'nın Maryland eyaletindeki en büyük şehri. Şehir, Chesapeake Körfezi'nin bir kolu ile birleşen Patapsco Nehri boyunca uzanmaktadır.

Atmosferik gezinti yerleri ve iyi bir gece hayatı olan Inner Limanı, arkadaş canlısı bir halk ve şehirde bir çok iyi müzenin bulunuşu, burayı turistler için popüler bir yer yapıyor. Şehir, kendi içinde kentin tarihsel endüstriyel karakterleri biraz şekil değiştirmiştir. Baltimore Şehri'nin bir çok takma adı bulunuyor. Bunlardan biri de, şehirde çok çeşitte mahallelerin, farklı insanların yaşadığı muhitlerin bulunmasından dolayı 'Mahalle Şehri'dir.

Bu mahalleler tarihsel olarak etnik çizgiler halinde kendi atmosferlerini oluşturmuşlardır. İkon olarak gösterilebilecek bir kaçı; Fells Point ve Little Italy, bunların yanında Charles Village, Canton ve Federal Hill'dir. Bu yerlerin her biri, ziyaretçilere farklı bir şeyler sunmaktadır.

Örneğin Little Italy, size küçük ve yerel İtalyan dükkanları sunarken, Federal Hill'in her yerinde daha çok modern bar ve restoranlarla karşılaşırsınız. Diğer yandan, 1812'de İngilizlere karşı şehrin korunduğu Fort McHenry, Amerikan Görsel Sanatlar Müzesi, Maryland Bilim Merkezi ve bir Milli Akvaryum bulunur. Bunları görmenizi önemle tavsiye ederiz.


Anahtar Bilgiler
  • Amerika Birleşik Devletlerinin Maryland Bölgesi'nin bir şehri.
  • Nüfusu 622,104.
  • Rakımı 11 metre.
  • En uygun hava alanı BWI (Baltimore/Washington Uluslararası Thurgood Marshall Hava Alanı, Washington).
  • Para birimi Amerikan doları (USD).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...