Azorlar, Portekiz

Avrupa

Azorlar

Azorlar, 9 adet volkanik adadan oluşan bir takımada. Portekiz’in iki özerk bölgesinden biri olan Azorlar, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda bulunuyor. Azorlar’ın esas adası olan Sao Miguel ise, Portekiz anakarası üzerindeki Lizbon’un yaklaşık olarak 1400 kilometre batısında yer alıyor. Azorlar’ı harita üzerinde bulmak bir hayli zor, çünkü bu ada takımı sanki başka bir dünyaya ait gibi.

Adada bulunan ve 2.351 metre yükseklikte olan Piko Dağı, adanın en etkileyici yeri olmasının yanında, Portekiz’in de en yüksek dağı. Bereketli yeşil iklim örtüsü ve kıyı boyunca düz arazide uzanan, resmedilesi köyleri ile tablo gibi olan Azorlar’ın arka planında ise aniden yükselen ve ağaçlarla kaplı olan dağlar bulunuyor.

Tepelerin üzerindeki oldukça bakımlı çayırlarda otlayan inekler, göl ya da şelale ile kesilen tepeler. Azorlar’ın hemen her yerinde ise Atlantik manzarası hakim. Fantastik manzaranın yanı sıra Azorlar’da yapabileceğiniz faaliyetler ise; doğa yürüyüşleri, bisiklet sürüşü, yüzme ve hatta balina izlemek... UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen ve Azorlar’ın Terceira Adası'nda bulunan Angra do Heroismo Antik Kenti'ni görmeden, adadan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de 400 yıllık askeri surları. Adada bulunan şirin şehir Ponta Delgada Bölgesi de görülmeye değer.


Anahtar Bilgiler
  • Azorlar, Portekiz’de bir bölge.
  • Rakımı 22 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı, sao Miguel adasındaki, Ponta Delgada Nordela Havalimanı (PDL).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...