Augsburg, Almanya

Avrupa

Augsburg

Romantik Yol Boyunca

Augsburg, Güney Almanya'nın Bavyera Bölgesi'nde, Romantik Yol boyunca uzanan en büyük şehir. Bunun yanı sıra eyaletteki en büyük 3. şehir. Münih'in kuzeybatısında bulunuyor ve şehre yaklaşık bir saat uzaklıkta.

Augsburg, (Almanya'nın üçüncü en eski şehri, Roma Devri'nde kurulmuş.) 1276 ve 1803 arasında Kutsal Roma İmparatorluğu'ndan bağımsız, özgür bir şehir olarak yer almış. Şehrin stratejik konumunun yanı sıra (Lech ve Wertach gibi nehirlerin ve İtalya'nın ticaret yolları üzerinde bulunuyor.) askeri olarak güçlü olması, zengin bir şehir olmasını sağlamış.

Bu şehir oldukça önemli bir tarihi geçmişe sahip. Bu konuda en önemli yapısı, Rathaus (belediye binası) ile onun Altın Salonu. Ayrıca Perlach Kalesi ve Katedrali de önemli yapılarından. Bu yapıları Romantik Yol ile ilişkilendirmemeniz gerekiyor, çünkü bu tarihi şehir göze oldukça hoş gelen bir yer. Sizin bu şehirde bulacağınız ise aktif bir kültürel hal, öğrenci şehrinin canlı atmosferi ve sizi birkaç gün meşgul tutacak gezilecek yerler. Belki de biraz alışveriş yapmak ve Maximilianstraße'de bir bara gidip bira içmek de isteyebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Augsburg, Almanya'nın Bavyera Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 272,699.
  • Rakımı 492 m.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı MUC (Franz Josef Strauss, Münih).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...