Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Atlanta

Amerika'nın Güneyinin Başkenti

Atlanta ABD'nin Georgia Eyaleti'nin başkenti ve en büyük şehri. Buranın nüfusu yaklaşık olarak 444,000, fakat metropol bölgesi yaklaşık 5,5 milyon insan nüfusu ile burayı Amerika'nın en büyük şehirlerinden biri yapıyor. Atlanta'nın ekonomik durumu, dünyadaki en büyük 15 şehir arasında. Açıkçası bu kasabada olup bitenler genellikle sıkı bir iş hayatı üzerine olup, bunun kanıtı olarak da şehir merkezindeki gökdelenler gösterilerbilir.

Atlanta doğunun sadece ekonomik başkenti değil aynı zamanda kültürel açıdan da oldukça varlıklı bir yeri. Akılda kalıcı noktaları Amerika'nın güneyinin tarihçesi, bir kısmı da modern tarafıyla ilişkilendirilir. Pemberton mahali, Atlanta'nın merkezinde yer alır ve bu modern gelişmeleri keşfetmeye başlayabileceğiniz başlangıç yerleri arasında bulunur. Eğer biraz daha yaklaşırsanız Georgia Akvaryumu'nu (Dünyadaki en büyük akvaryum), CNN merkezini (içerisinde turlayabilirsiniz) ve "Eğlence için susuzluğunuzu giderin" logolu Coca Cola Dünya'sını bulacaksınız. Daha tarihi yerler ise Martin Luther King ve Sweet Auburnde'ki Jr. Ulusal Tarihi Sitesi. Burası onun doğum evi ve son dinlenme yeridir. Ek olarak anıt ve kilise onun öğütlerini içerir ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur.

Atlanta Hayvanat Bahçesi, botanik bahçesi, Piedmont Parkı ve Fernbank Doğal Tarih Müzesi burada göz atabileceğiniz diğer yerler. Belki de sadece görüntüye odaklanıyoruz. Güneyin Büyüsü'nü duydunuzdan eminiz. Evet, burası Atlanta'da. Bazıları küçük kasabalarda bulunan sıcakkanlılıkla büyük şehirlerin dünyevi görünümünün birleştiğini söyler. Kulağa oldukça çekici geliyor değil mi?

-+ Eksiler Artılar

  • 5.5 milyon metropolitan nüfusu ile dünyanın en büyük ekonomilerinden biri.
  • CNN Merkezi, Coca Cola Dünyası ve Georgia Akvaryumu ile modern bir görüntüye sahip.
  • Martin Luther King ve Sweet Auburnde'ki Jr. Ulusal Tarihi Sitesi de buranın tarihi çekicilikleri arasında.

Önemli Bilgiler:

  • Atlanta, Amerika'nın Georgia Eyaleti'nde bulunur.
  • Nüfusu 443,775
  • Rakımı 320 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ATL(Hartsfield Jackson Atlanta Uluslararası).
  • Para birimi, Amerikan Doları.

Anahtar Bilgiler

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...