Antigua, Antigua ve Barbuda

Kuzey Amerika

Antigua

Sahil dışında hiçbir sey yok Antigua, Antigua ve Barbuda ülkelerinin ana adasıdır (diğer ve tek ada tabii ki de Barbuda). Batı Hint Adaları’nda, Puerto Rico’nun doğusu ile Montserrat ve Guadeloupe’un kuzeyinde yer alır. Nüfusu 80.000 ve 21 km genişliğinde.

Peki Antigua’da ne yapabilirsiniz? Elimizden geldiğince kısa ve öz bir şekilde açıklamaya çalışalım: Karayipler’i gözünüzde canlandırdığınızda, aslında Antigua’yı gözünüzde canlandırmış oluyorsunuz. Turizm adanın en önemli ekonomik faaliyetidir.

Masmavi suları ve beyaz kumlu sahilleriyle burası resortlardan birinde, uzanıp güneş altında rahatlamak dışında pek bir şey yapmak istemeyeceğiniz bir yer. Belki tatilinizi dalış, yelken veya mangalda pişirilmiş deniz ürünleri ve yanında kokteyl ile renklendirmek isteyebilirsiniz.

Bütün bunlar sizi tatmin etmediyse, biraz huzur için kardeş ada Barbuda’ya gidin. St Johns’da bulunan marketlerde alışveriş yapabilir, gün batımında Shirley Zirvesi Gözlemevi’ne gidip İngiliz Limanı’nın manzarasını seyredebilirsiniz. Temelde burası da sadece resortlar ve sahillerden itibaret. Antigua 365 adet sahile sahip, yılın her günü için ayrı bir tanesi.


Anahtar Bilgiler
  • Antigua, Antigua ve Barbuda’da bir bölge.
  • Rakımı 0 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ANU (V C Bird International, St. John's).
  • Para birimi Doğu Karayipler Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...