Antananarivo, Madagaskar

Afrika

Antananarivo

Ne Altyapı Ne De Turistik Yer

Antananarivo, takma ismi ile Tana, Madagaskar'ın en büyük şehri ve başkenti. Genellikle sadece gelip gidilen uğrak bir yer konumunda. Madagaskar'da görülecek pek çok şey var, yani neden insanlar bu yüksek rakımlı başkente gerekli olandan fazla vakit harcasın? Eğer burada bol miktarda şehir manzarası ve düzgün bir turist deneyimi yaşamayı bekliyorsanız, şehrin altyapısında olduğu gibi, muhtemelen yine hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Buranın Afrika'daki herhangi bir şehir gibi olduğu söylenebilir. Etrafta turlamanız biraz efor sarf etmenize neden olabilir, ancak şehir merkezine indiğinizde ve 5 yıldızlı Carlton Oteli'ne gittiğinizde o kadar da kötü olmadığını göreceksiniz. Bu şehir ilginç bir yapıya sahip olup, 3 farklı tabakadan (alt tabaka, orta tabaka ve üst tabaka) oluşuyor. Üst tabakada Le Rova (Kraliçe Sarayı) ve Başbakan Sarayı gibi, gittiğinize değecek yerler var. Eskiden kalma görkemli bir yapı Merina Kraliyet Ailesi içindir. Ayrıca yüksek bir tepede olan bu yer, ziyaretçiler için harika bir bakış açısı oluşturuyor. Şehrin üst düzey turistik yerlerinden bir diğeri katedraldir.

Bağımsızlık Bulvarı, hediyelik eşya (Örnek olarak mücevher) almak ve halka karışmak için kesinlikle ziyaret ettiğinize değecek yerlerden. Anosy Gölü de mavi tropikal çiçek ağaçları ile etrafında dolaşabilmek için harika bir manzaraya sahip. Şehrin biraz dışına çıktığınızda ise, tam olarak bakımlı olmasa da, Kraliyet Ailesi'nin inzivaya çekildiği yer olan Ambohimanga, Madagaskar kültürü ve tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmeniz için ziyaret etmeye değer bir yer. Yanınızda bir kılavuz bulundurun.

Not: Antananarivo, uluslararası hava ağı iyi olduğundan, Madagaskar seyahatine başlamak için iyi bir başlangıç noktası.


Anahtar Bilgiler
  • Antananarivo, Madagaskar'da yer alan bir şehir.
  • Nüfusu 1.613.375.
  • Rakımı 1251 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ise TNR (Ivato Uluslararası Havaalanı).
  • Burada konuşulan ana dil Madagaskar dili ve İngilizce seviyesi düşük.
  • Para birimi Madagaskar Ariary.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...