Anguilla, Anguilla

Kuzey Amerika

Anguilla

Pahalı ve ayrıcalıklı Anguilla ada ülkesi, St Martin/Sint Maarten'in hemen kuzeyinde yer alıyor. Britanya denizaşırı toprakları, büyük bir ada ve daha güneyindeki komşuları olan küçük adacıkları içerir. Diğer Karayip Adaları'ndan (Porto Riko gibi) günlük uçuşlarla buraya ulaşılabilir.

Anguilla'nın başkenti The Valley, St. Martin'in aksine iç kısımlarda birçok tarım alanından oluşan, çok düz bir adadır. Buraya tamamen plajlar için geldiyseniz, doğal çekiciliğinin yok denecek kadar az olması, hemen eve dönmenize neden olur. Buradaki insanlara kesinlikle görülmesi gereken yerleri sorduğunuzda, sizlere Shoal Körfezi, Meads Körfezi, Rendezvous Körfezi gibi yerleri söyleyecekler. Tabii ki bir de plajlarını.

Buradaki plajları özetlememiz gerektiğini sanmıyoruz ama turkuaz sular, bembeyaz kumsallar, palmiye ağaçları ve dahası.. Tatil köyünde bir bardak rom içebilir, mercan kayalıkları resiflerinden birinde tropikal balıkların yanında tüplü dalış yapabilirsiniz. Daha sonra Sandy Ground çevresindeki barlardan birinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. Anguilla, Karayipler'deki en pahalı yer olarak bilinir.

Burada tatil yapmak cüzdanınıza biraz zarar verebilir. Bu durumun avantajı ise, bu pahalılık yüzünden sakin ve huzur dolu oluşu. Tam bir Balayı Merkezi..


Anahtar Bilgiler
  • Anguilla, Anguilla'da bir bölge.
  • Nüfusu 15.094.
  • Rakımı 18 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı AXA (Wallblake, Anguilla)
  • Konuşulan ana dil İngilizce ve ortalama İngilizce becerisi yüksek.
  • Para birimi Doğu Karayip Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...