Amersfoort, Hollanda

Avrupa

Amersfoort

Eskinin ve Şirinliğin karışımı: Amersfoort

Eskiden Lahey'de çalışırken, Amersfoort'ta 2 yıl yaşadım ve benim fikrime göre korkunç biçimde modern bir şehir. Trenle şehrin içine, tarihi Koppelpoort'a gidin ve kanallarıyla, kapılarıyla ve kuşkusuz canlı Hof Meydanı'nın bulunduğu Orta Çağ Merkezi'nde dolanın. Sonrasında benim hissettiklerimi anlayacaksınız.

Dünyada buradan daha sevimli bir yer bulamayacakmış gibi hissedeceksiniz. Şehrin dışındaki komşu yerleşim yerlerine gidin, (Vathorst gibi daha modern ve tekdüze mimariye sahip olan yeni nesil "Vinex" ler akla geliyor (fakat savaş sonrası şehir merkezinin etrafındaki birçok komşu yerleşim yeri çok da güzel değildir). Muhtemelen şehirden son sürat uzaklaşmak isteyeceksiniz.

Merkez İstasyonu'nun (Günlük işe gidip gelmek için Randstad ile birleşen şehir) etrafındaki ofis binaları bile aynı dizayna sahiptir, siz sadece gözlerinizi kapatın ve Eski Şehir Merkezi'nin şirinliğine yaklaştıkça bunlardan uzaklaşın. Eski şehrin etrafında dolanırken, alışveriş yaparken ya da güzel bir yemek yerken, burada bütün bir günü harika geçirebilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Amersfoort, Hollanda'nın Utrecht Bölgesi'nde bir şehirdir.
  • Amersfoort'un nüfusu 151,534'tür.
  • 7 metre yükseklikte bulunmaktadır ve oraya uçmak için en iyi havalimanı AMS'dir. (Schiphol, Amsterdam)
  • Burada konuşulan ana dil Flemenkçe'dir ve ortalama İngilizce seviyesi yüksek düzeydedir.
  • Hollanda'da kullanılan para birimi Euro'dur. (EUR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...