Acapulco De Juarez, Meksika

Kuzey Amerika

Acapulco De Juarez

Acapulco de Juarez (kısaca Acapulco) kutsanmış bir yer. Mantar şeklindeki Bahia de Acapulco’nun etrafında sahiller 8 km (5 mil) boyunca uzanıyor. La Costera’nın üzerinde sıralanan, tepeler ve falezler birleşmiş sahil kıyısının arkasında uzanan gökdelenler, su parkları ve tatil yerleri her zaman sizi büyüleyecek bir sahil birleşimini oluşturuyor.

Acapulco’ya özellikle sahilleri için gidecekseniz, kendinizi Icasos veya Condesa Sahili’ne atabilirsiniz, ailenizle beraberseniz yüzmek için daha iyi bir yer olan Caleta Sahili’ne gitmek isteyebilirsiniz. Acapulco’da gece hayatı her zaman harika oluyor (sadece La Costera’nın çevresinde dolaşsanız bir çok bar ve gece klübü bulabilirsiniz).

Turistik aktiviteler açısından ise Old Acapulco’ya gidip Zócalo ve Fuerte San Diego'yu ziyaret edebilirsiniz veya La Quebrada’da cliff diving (uçurumdan atlama) yapabilirsiniz. Burada tatil yapmak için sizi cesaretlendirmeden önce, bir konuda uyarmamız gerekiyor. Her ne kadar şehir zengin, ünlü ve tamamen güvenli sahillere sahip olsa da, yakın zamanda çeteler ve uyuşturucu bağlantılı suçlar şehrin ününe gölge düşürmüş durumda. Ancak son zamanlarda bu problemler bitmiş göründüğünden, bunları dert etmenize gerek yok.

Not: Acapulco de Juarez, gelişmiş havayolu ağı ile Meksika seyahatine başlamak için uygun bir nokta.


Anahtar Bilgiler
  • Acapulco de Juarez, Meksika’nın Guerrero Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 687.608.
  • Rakımı 20 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ACA (General Juan N Alvarez International, Acapulco).
  • En çok konuşulan dil İspanyolca ve genel İngilizce seviyesi düşük.
  • Para birimi Meksika Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...