Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Asya

Abu Dabi

Dubai'nin Büyük Kardeşi

Abu Dabi, aynı isimdeki emirliğinin başkenti ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin ikinci büyük kenti. Dubai'nin daha tutucu versiyonu olarak biliniyor (aralarında 1.5 saatlik sürüş mesafesi bulunmakta), ama bugünlerde yetkililer kenti biraz daha ön plana çıkarmaya çalışıyor gibi görünüyor. Şehir, eğlenmekten çok iş ile ilgili bir etkileşim noktası olmasına rağmen, durumların yavaş yavaş değiştiği gözleniyor.

Abu Dabi yeşil alanların, plajların, büyük camilerin ve gökyüzüne ulaşan, dünyanın en etkileyici gökdelenlerin kenti olmakta yarışıyor (Burj Khalifa hariç Dubai'dekiler ile). Kentin en ünlü manzaraları, Corniche (Havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yerlilerin ve misafirlerin gezindikleri veya spor yaptıkları yer), Şeyh Said Camisi ve Al-Hosn Sarayı'dır. Tabii ki liste bunlarla bitmiyor.

Eğer oldukça macera ruhluysanız, çöle yolculuk (Safari) yapın, alışveriş yapın, şarap içmeye ve yemek yemeye gidin. Eğer biraz gösteriş yapmak istiyorsanız, hektarlarca bahçeleri, 1200 kişilik tiyatrosu ve mükemmel plajlarıyla dünyanın en abartılı otellerinden Emirates Palace Otel'inde konaklayabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 603.492.
  • Rakımı 6 metre.
  • Ulaşım için en yakın havaalanı AUH (Uluslarası Abu Dhabi, Abu Dhabi) .
  • Para birimi Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...