ABD'de Yasal Olan Bu 23 Şey Gerçekten Şaşırtıcı

İnanması zor ama aşağıdakilerin hepsi bu ülkenin en az bir eyaletinde yasal.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

1. Araba kullanırken içki içmek

Mississippi'de araba sürerken alkol tüketmenin hiçbir cezası yok, çünkü orası Missisippi.

2. Bakkala tankla gitmek

Tankınızın tekerleri lastik, aynaları tam olduğu ve farları çalıştığı sürece tankla dilediğiniz her yere gidebilirsiniz.

3. Evinizin arka bahçesini poligona dönüştürmek

Florida'da evinizin arka bahçesinde silah talimi yapabilirsiniz, ama oturulan veya halka açık bir caddede olan evin bahçesinde yapılmamak kaydıyla.

4. Füze atmak

Ticaret Bakanlığı havacılık biriminden izin aldınız mı Güney Carolina'da füze fırlatmakta özgürsünüz.

5. Kağıt saymak

Kağıt saymak çoğu kumarhanede riskli de olsa yasadışı değil.

6. Boz ayı sahibi olmak

Tehlikeli mi? Evet. Yasadışı mı? Hayır.

7. Öğretmenin dövmesi

ABD'de 19 eyalette okullarda dayağa izin veriliyor.

8. Üstsüz dolaşan kadınlar

ABD'de kadınların üstsüz dolaşmasının yasak olduğu sadece üç eyalet var: Utah, Indiana ve Tennessee. Ülkedeki diğer şehirlerden bazıları üstsüzleri yasaklayan kuralları yürürlüğe koymuş olsa da kuralın geçerliliği sorgulanıyor.

9. Bir pikapın arkasında yolculuk etmek

Pikapın arkasında yasal olarak yolculuk edebileceğiniz dolu eyalet var (bu yine de bunun akıllıca bir haraket olduğu anlamına gelmiyor). Bu eyaletler labama, Alaska, Arizona, Delaware, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Minnesota, Mississippi, Montana, New Hampshire, North Dakota, Oklahoma, South Dakota, Vermont, Washington, West Virginia ve Wyoming.

10. Ehliyet fotoğrafında şapka olarak süzgeç giyen fotoğrafınızı kullanmak

Kendilerini Pastafaryan olarak tanımlayan ve ehliyet fotoğrafında kafalarına dini bir simge olarak kevgir giydikleri resmin koyulması haklarını savaşıp kazanan dört kişi var.

11. Çıplak ayakla araba kullanmak

Çıplak ayakla araba sürmek 50 eyalette yasal. Eğer çıplak ayakla sürerken kaza yaparsanız, polis bunun kazaya bir şekilde neden olduğuna karar verirse, ihmalkar araba kullandığınız için ekstra bir ceza kesilebilir.

12. Bir alev makinesine sahip olmak

Alev makinesi satın almanın yasadışı olduğu eyalet sayısı sadece 10.

13. Penisinizin resmini istediğiniz kişiye yollamak

Bu hareket bazı arkadaşlarınızı kaybetmenize yol açabilse de, Georgia eyaletinde insanlara istemedikleri halde penisinizin fotoğraflarını yollamanızı engelleyen bir yasa yok.

14. Kuzenle evlenmek

Özellikle de birinci dereceden kuzenle. Onlarla yasal olarak evlenebileceğiniz 11 eyalet var.

15. Beastiality

Bir düzineden fazla eyalette bir hayvanla cinsel ilişkide bulunmak tamamen yasal.

16. Çocuklarınızla sarhoş olmak

Massachusetts Eyalet Yargıtayı, ebeveynlerin kendi evlerinde kendi çocuklarına alkol vermesinin yasadışı olmadığına hükmetti.

17. Araba sürerken mesaj atmak

Çoğu kişinin araba sürerken yapılabilecek en tehlikeli şeylerden biri olduğu konusunda hemfikir olacağı şey, West Virginia eyaletinde yasadışı değil.

18. Taşıtların çarptığı/ezdiği hayvanların ölüsünü sunmak

Araç çarpması sonucu ölen hayvanları yemek olarak sunamayacağınız sadece üç eyalet var: Texas, California ve Washington. Yani gittiğiniz her yerde dikkatli olun, yemeğin nereden geldiğini asla bilemezsiniz.

19. Bir telefon görüşmesini gizlice kaydetmek

Çoğu eyalette görüşmenin kaydedilebilmesi için bir kişinin (diğer deyişle sizin) görüşmenin kaydedildiğinden haberdar olması yeterli.

20. İnsan eti yemek

İnsan eti yeme konusunda teknik olarak belirli bir yasa olmasa da insan eti yiyen kişi muhtemelen cinayetten, ölü bedene saygısızlıktan veya nekrofiliden ceza alır.

21. Gece araba sürerken güneş gözlüğü takmak

Washington Bellevue polis departmanının sözcüsü, bazı eyaletlerde gece güneş gözlüğü takma konusunda yasal kısıtlamalar olduğunu ama Wahington eyaletinin o yerlerden biri olmadığını belirtiyor.

22. Sollanmaz yolda sollama yapmak

Eğer Vermont'taysanız, yolda sollama yapılmaz anlamına gelen çift sarı şerit olsa bile, aksi yönde bir tabela olmadığı sürece önünüzdeki aracı sollayabilirsiniz.

23. Birini eşcinsel diye işten atmak

ABD'de sırf eşcinsel olduğunuz için işten atılabileceğiniz 29 eyalet var. Bunun dışında birini sırf transgender (cinsiyet değiştirmiş) olduğu için işten çıkarmanın yasal olduğu eyalet sayısı 34.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!