40 İkonlu Gezgin Tişörtü, Dilini Bilmediğiniz Ülkelerde Bile Kendinizi İfade Etmenizi Sağlıyor

Üzerinde 40 küresel ikonun basılı olduğu, yerel dili bilmediğiniz zamanlar için mükemmel bir tişört.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Keşke ben Afganistan'dayken yanımda bu tişörtten olsaydı. 2009'da Kandahar'da bir hafta, karnımızı doyurmak için haftada bir veya iki defa yiyebileceğimiz kuru erzaktan başka bir şeyin olmadığı küçük bir gözlem noktasına yerleştirildik. Birçok günün ve ayrıntılı çizimlerin ardından sonunda yerel Afgan Ulusal Ordusu askerleri ile gerçek bir yemeğe ihtiyacımız konusunda iletişim kurabildim. Ardından, orada olduğumuz kalan süre boyunca ve haftada sadece birkaç dolar karşılığında bize günde iki kere sıcak yemek verildi. Ama eğer bu Icon Speak (İkonlu Konuş) tişörtünden o zamanlar bende olsaydı, haftalarca soğuk yemeğe talim etmek zorunda kalmamıza gerek olmayabilirdi.

IconSpeak, üzerinde 40 küresel ikonun basılı olduğu, yerel dili bilmediğiniz ve "Sanırım karbüratörümde bir sorun var" demeyi el işaretleriyle nasıl anlatacağınızı unuttuğunuz durumlar için mükemmel. Bu tişört fikri, 3 İsviçreli "yazmanın" Vietnam'da sayısız içkinin ardından ve bozulmuş bir motosiklet macerası yaşamalarıyla akıllarına geldi. Hikayelerinin geri kalanını George, Steven ve Florian'in kendi ağızlarından okuyalım:

"Çoğu zaman ancak bir kağıt parçasına, haritaya veya çamura işaretler, semboller ve ikonlar çizerek üstesinden gelebildiğimiz bir dil bariyeriyle karşı karşıya kaldık. Bu yüzden temel sembollerin yanınızda olmasının harika olacağını düşündük. Bu sayede ihtiyacınız olan şeyi gösterebilecektiniz ve insanlar sizi anlayacaktı. Ardından defteri tekrar çıkardık ve sadece kendimizin değil neredeyse herkesin seyahatinde çok yardımcı olacak daha önemli/daha az önemli ikonların listesini yapmaya başladık."

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!